Wola Mrokowska – 966 kWp, Projekt Alnor
Największa na Mazowszu instalacja fotowoltaiczna na dachu hali magazynowej.

Projekt Alnor – 966 kWp

W dniu 8 czerwca 2021 nasza firma zakończyła realizację projektu dla firmy ALNOR Systemy Wentylacji, kończąc tym samym trzy miesięczny proces budowy jednej z najciekawszych realizacji wykonanej przez naszą firmę.

Na powierzchni 12500 m² zainstalowaliśmy 2542 panele o mocy 380 Wp każdy.
W efekcie instalacja uzyskała moc 966 kWp i będzie produkowała średnio 865 MWh energii rocznie.

Jest to zatem największy tego typu projekt na Mazowszu i trzeci pod względem wielkości projekt w Polsce.

Kompleksowa obsługa

Mając wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu instalacje dachowe fotowoltaiczne przekonaliśmy klienta do bezpiecznego systemu aerodynamicznego, nieingerującego w poszycie dachu. Jednocześnie wykorzystywany przez nas system montażowy jest certyfikowany do montażu na membranie dachowej PVC przy minimalnym wykorzystaniu balastu.

Jako Generalny Wykonawca przeprowadziliśmy zlecenie od analizy zapotrzebowania, koncepcji, poprzez projekt budowlany i przygotowanie dokumentacji do Zakładu Energetycznego oraz sprzedaży nadwyżek energii.
W ramach kompleksowej obsługi w naszych rękach było także przygotowanie placu budowy i dostawa wszystkich materiałów.

Pełna współpraca projektantów oraz ekip monterskich przyniosła efekty i udało się zakończyć instalację w tak krótkim czasie.

Project-alnor-fotowoltaika-i-kable

Podzespoły najwyższej jakości 

W tym projekcie wykorzystaliśmy podzespoły najwyższej jakości, czego oczekiwał Inwestor. Użyliśmy 2542 panele firmy JA Solar 380Wp i 22 falowniki firmy Huawei. Przy takiej konfiguracji komponenty te stanowią optymalną specyfikację dla omawianego projektu.

Wybierając właśnie takie podzespoły zapewniliśmy maksymalny poziom wydajności tak dużej instalacji, spełniając wysokie oczekiwania naszego klienta.

Aby zapewnić pełny podgląd pracy całego obiektu zainstalowaliśmy w komorze transformatora dodatkowy licznik monitorujący przepływ energii zużywanej i generowanej.

Ekologia w parze z oszczędnościami

„Dzięki zrealizowanej instalacji fotowoltaicznej od INOVATIV firma ALNOR znacząco zmniejszyła swój ślad węglowy stając się bardziej ekologiczną i przyjazną dla środowiska, które nas otacza. Cieszymy się, że możemy korzystać z czystej, odnawialnej energii pozyskiwanej ze Słońca przez co przysługujemy się ekosystemowi w którym żyjemy i funkcjonujemy.

Ponadto jest to największy w okolicy projekt tego typu, co jest też dla nas powodem do dumy.

Zgodnie z szacunkami projekt ten przyniesie nam również oszczędności w ponoszonych rachunkach za prąd, co przekłada się dla nas na możliwość zainwestowania zaoszczędzonych pieniędzy w rozwój innych sektorów naszego przedsiębiorstwa

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą INOVATIV. Wykazali się pełnym profesjonalizmem i wiedzą w branży fotowoltaicznej. Poleciłbym tą firmę wszystkim planującym podobną inwestycję.”

– mówi prowadzący projekt Marcin Wawer, Dyrektor Technologii i Utrzymania Ruchu w firmie ALNOR Systemy Wentylacji.

alnor-praca-z-lotu-ptaka

Na koniec krótko o firmie INOVATIV

Nasza firma w swoich działaniach wykazuje się ciągłym rozwojem kompetencji i budowaniem wiedzy od samych początków branży fotowoltaicznej w Polsce. W 2013 r. zaczęliśmy jako działalność gospodarcza, w 2014 r. przekształciliśmy się w spółkę Cywilną, a w 2020 r. w Spółkę z o.o.

„Dbamy o osobisty kontakt z naszymi klientami. Zależy nam, aby wiedzieli do kogo zwrócić się ze swoimi wątpliwościami i pytaniami odnośnie fotowoltaiki. Dlatego stawiamy na własne, dobrze wyszkolone kadry. Od doradcy klienta, poprzez projektanta i montera, kończąc na własnym dziale serwisu.”

– zaznacza Marcin Mydłowski członek zarządu Inovativ.

Mamy na swoim koncie ponad 800 wykonanych instalacji fotowoltaicznych dla firm o łącznej mocy 5100 kWp i wielu zadowolonych klientów swoją instalacją paneli słonecznych dla domów, którzy wracają do nas w celu realizacji kolejnych inwestycji oraz polecają nas dalej swoim rodzinom i znajomym.

Do każdej z realizacji podchodzimy indywidualnie i profesjonalnie, zapewniamy najwyższą jakość montażu oraz wykorzystywanych komponentów.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firm takich jak Fronius, SolarEdge, Corab, LG, Bruk-Bet Fotowoltaika, SunLink, REC, BayWa r.e.

Zamów bezpłatny Audyt.

Wyślij Zapytanie 731 315 889
Wyślij Zapytanie 731 315 889