Magazyn Energii Piaseczno i Warszawa

Niezależność Energetyczna na wyciągnięcie ręki

Wyślij Zapytanie 731 315 889
Wyślij Zapytanie 731 315 889

Magazyn Energii

Niezależność Energetyczna na wyciągnięcie ręki.

Wyślij Zapytanie 731 315 889
Wyślij Zapytanie 731 315 889
LOGO_Partner-Fronius
IN.LOGO_Partner-SunLink
IN.LOGO_Partner-solaredge
IN.LOGO_Partner-LG
IN.LOGO_Partner-Webasto
IN.LOGO_Partner-Corab
IN.LOGO_Partner-BrukBet
IN.LOGO_Partner-Hyundai-Energy
LOGO_Partner-Fronius
IN.LOGO_Partner-SunLink
IN.LOGO_Partner-solaredge
IN.LOGO_Partner-LG
IN.LOGO_Partner-Webasto
IN.LOGO_Partner-Corab
IN.LOGO_Partner-BrukBet
IN.LOGO_Partner-Hyundai-Energy
Własna Energia

Czym jest magazyn energii?

Zacznijmy od początku, czyli od tego czym jest magazyn energii. Najprościej rzecz ujmując jest to bateria akumulatorów wraz z przetwornicą pozwalającą uzyskać 230V. Pozwala on na magazynowanie wyprodukowanej przez naszą instalację fotowoltaiczną energii i na wykorzystanie jej w momencie wystąpienia niedoborów. Możemy wyróżnić dwa rodzaje magazynów energii, które stosujemy: kwasowo-ołowiowe i litowo-jonowe (LIFePo4).

Zamów bezpłatny Audyt.

Wyślij Zapytanie 731 315 889
Wyślij Zapytanie 731 315 889

W jakich sytuacjach może przydać się magazyn energii?

Dlaczego warto w niego zainwestować?

Dziś sieć energetyczna w Polsce nie jest przystosowana do odbierania dużej ilości energii od prosumentów, co może rodzić wiele komplikacji. Magazyny energii mogą nam pomóc w kilku sytuacjach o których opowiemy nieco poniżej.     

Większa stabilność i niezależność energetyczna 

Po pierwsze posiadając magazyn energii uzyskujemy stabilność i niezależność energetyczną. Oznacza to, że stajemy się bardziej samowystarczalni energetycznie i możemy w większym stopniu wykorzystać na własne potrzeby energię elektryczną wytwarzaną przez instalację fotowoltaiczną. 

Zwiększenie oszczędności – podniesienie autokonsumpcji 

Przeważnie na własne potrzeby wykorzystujemy około 25-40% energii wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej, reszta zasila sieć energetyczną. Wykorzystując system opustów wraca do nas 70 do 80% energii którą wpuściliśmy do sieci lub około 40-50% w proponowanym od 2022 net-billingu.

Magazyn energii może zwiększyć naszą autokonsumpcję o kolejne 25-35%. W myśl zasady, że im więcej wykorzystujemy tym mniej musimy oddać zakładowi energetycznemu, wynika fakt zwiększenia naszych oszczędności.

Powoduje to zmniejszenie kosztów i strat związanych z przekazywaniem i odbieraniem energii od Dostawcy. To z kolei przekłada się na wzrost oszczędności w naszych portfelach.  

Bezpieczeństwo energetyczne – w wypadku awarii sieci mamy prąd.

Kluczowym dla wielu argumentem jest niezależność od awarii przeciążonej lub uszkodzonej przez wichurę sieci energetycznej. Posiadając odpowiedni model magazynu energii możemy w tym momencie wykorzystać zgromadzony w naszych akumulatorach zapas. W ten sposób, gdy inni w okolicy nie mają prądu, my możemy ze spokojem czekać na naprawę usterki w elektrowni i wykorzystywać naszą energię ze słońca. 

Ekologia – ograniczamy emisję Co2 do atmosfery.

Ważny jest też aspekt ekologiczny. Jeśli mamy już Instalację fotowoltaiczną to przyczyniamy się do polepszenia otaczającego nas środowiska. Dokładając do tego magazyn energii jeszcze bardziej zmniejszamy nasz ślad węglowy, przez co mamy wpływ na globalny klimat. Jak wiemy każda akcja, nawet najmniejsza ma tu znaczenie, więc warto. Dodatkowym plusem zarówno dla firm jak i prosumentów indywidualnych może być tutaj aspekt prestiżowy. Posiadając taką instalację pokazujemy innym, że zależy nam na dobru naszej planety.
 

Nadchodzące zmiany w ust. o OZE.

O tym argumencie pisaliśmy już szerzej na naszym blogu. W telegraficznym skrócie chodzi o zmianę przepisów, która wymusi na prosumentach sprzedaż i kupno energii elektrycznej od Dostawców energii, likwidując tym samym obecny system rozliczania energii wytworzonej z fotowoltaiki. Więcej o planowanych zmianach możecie Państwo przeczytać tutaj. Przed wejściem w życie tych regulacji warto zapewnić sobie zwiększenie energii dostępnej na użytek własny i w tym właśnie pomoże Państwu nasz magazyn energii. 

Możliwość rozbudowy

Stosowane przez nas systemy akumulatorowe BYD Battery Box Premium LVS i HVS oraz Pylontech Force L2 są modułowe i mają możliwość rozbudowy.

Magazyny energii to przyszłość. 

Patrząc przyszłościowo, magazyn energii może okazać się świetną inwestycją. Wynika to nie tylko z powodów praktycznych, takich jak niezależność energetyczna, oszczędności, czy kwestia posiadania prądu w razie awarii, ale również z powodów formalnych, czyli zmian w ustawie o OZE. Warto zatem rozważyć taką inwestycję zarówno jeśli macie już Państwo u siebie instalację fotowoltaiczną, jak również jeśli dopiero nosicie się z zamiarem inwestycji w odnawialne źródła energii. 

Nasza firma jako doświadczony dostawca magazynów energii zapewnia Państwu najwyższą jakość tych rozwiązań w połączeniu z profesjonalizmem i doświadczeniem. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. 

Zaplanuj Termin

Umów się na spotkanie

Zainteresowany?
Zamów swój audyt już dziś!

Chętnie przyjedziemy do Ciebie aby na miejscu ocenić możliwości i obliczyć wydajność instalacji fotowoltaicznej.
Zapraszamy także do naszej siedziby, aby z bliska obejrzeć panele fotowoltaiczne, inwertery i pozostałe podzespoły do instalacji fotowoltaicznej.

Skontaktuj się z nami.

731 315 889 Wyślij Zapytanie
Ekologia – Oszczędności – Zyski

Skontaktuj się Dziś. Zainwestuj w Jutro.

Wyślij Zapytanie 731 315 889
Wyślij Zapytanie 731 315 889