Koszt instalacji paneli fotowoltaicznych waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ceny instalacji PV z roku na rok maleją ze względu na coraz większą popularność oraz dynamiczny rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce. Sprawdź, jaki jest koszt instalacji paneli fotowoltaicznych w 2021 roku.

Co wchodzi w skład kosztów instalacji paneli fotowoltaicznych?

Szacując koszt instalacji fotowoltaicznej, należy uwzględnić przede wszystkim koszt paneli PV, inwertera oraz niezbędnego osprzętu – m.in.: kablami solarnymi okablowania AC i DC, konstrukcji wsporczej, rozłączników oraz zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, wykonania odpowiedniego uziemienia czy wreszcie  w niektórych przypadkach optymalizatorów mocy lub układów akumulatorowych. Nie należy również zapominać o koszcie robót związanych z audytem, zaprojektowaniem i wykonaniem instalacji PV. Niemniej, największy udział w kosztach (nawet 70%) stanowią panele fotowoltaiczne oraz inwerter.

Od czego zależy cena ogniw fotowoltaicznych i ile one kosztują?

Ceny paneli PV wahają się w zakresie od 500 do nawet 1900 zł. Najczęściej koszt modułów fotowoltaicznych porównywany jest na podstawie kosztu pojedynczego Wp, czyli jednostki mocy znamionowej. Dzięki takiemu porównaniu możemy oszacować, ile zapłacimy za każdy Wp mocy nominalnej panelu PV.

Choć taki sposób porównywania ogniw fotowoltaicznych pozwala oszacować opłacalność zakupu konkretnego modelu paneli PV, to nie uwzględnia on wydajności zapewnianej przez ogniwa. Panele fotowoltaiczne mają różną wydajność, która w znaczący sposób wpływa na faktycznie generowaną moc z danej powierzchni. Wobec tego mniejszy panel o wyższej sprawności jest w stanie wygenerować więcej mocy od droższego i większego panelu zapewniającego mniejszą sprawność.

Reasumując, cena ogniw PV uzależniona jest przede wszystkim od ich wydajności, mocy, gwarancji zapewnianej przez producenta oraz samej marki panelu PV.

W Inovativ stosujemy wyłącznie ogniwa PV zapewniające optymalny stosunek ceny do generowanej mocy, wydajności oraz jakości.  Naszym klientom proponujemy najczęściej sprawdzone ogniwa PV: Bruk-Bet Solar Extreme, SunLink, Hyundai, REC czy LG.

Jaki jest całkowity koszt instalacji paneli fotowoltaicznych?

Moduły fotowoltaiczne są najważniejszym i zdecydowanie najdroższym elementem instalacji PV. Zależnie od mocy, wydajności i marki ogniw PV, ich cena może stanowić nawet powyżej 50% wszystkich kosztów instalacji fotowoltaicznej.

Niemniej, poza samymi ogniwami PV, należy uwzględnić również koszt inwertera, który przemienia prąd stały generowany przez panele PV w prąd przemienny. Zwykle koszt inwertera stanowi ok. 30% wszystkich kosztów. Inwerter to koszt rzędu od 5000 do nawet 8000 zł. Na cenę falownika wpływa przede wszystkim jego maksymalna moc, sprawność oraz liczba obsługiwanych faz. Naszym klientom najczęściej montujemy sprawdzone inwertery marki Fronius, Sofar oraz SolarEdge

Pozostałe koszty stanowią koszt konstrukcja nośna, okablowanie AC i DC, pozostałe oprzyrządowanie niezbędne do montażu instalacji PV oraz montaż instalacji solarnej wraz z instalacją elektryczną. W ramach tych robót sporządzany jest odpowiedni projekt połączenia wraz z dokumentacją i schematem, a także montaż instalacji PV.

Ile kosztuje montaż fotowoltaicznych w 2021 roku?

Koszt montażu paneli słonecznych zależy od wielu czynników, a jego dokładne oszacowanie możliwe jest wyłącznie po uprzedniej wizji lokalnej oraz wykonaniu audytu przed montażowego.

Jednym z kluczowych czynników determinujących cenę montażu jest nachylenie oraz orientacja dachu, a w konsekwencji sposób montażu paneli PV na konstrukcji wsporczej. Poza tym montaż będzie tym droższy, im trudniejszy będzie dostęp do miejsca montażu paneli PV.

Zadzwoń i zapytaj – tel. 731 315 889

Call Now Button

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Energia odnawialna to przyszłość branży energetycznej. Wychodząc naprzeciw trendom dyktowanym dbałością o ekologię i ekonomię, w Inovativ oferujemy projektowanie i realizację instalacji fotowoltaicznych. Jedną z opcji jest instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, która sprawdzi się w domach jednorodzinnych, a także małych budynkach użytkowych i komercyjnych. Projektując instalacje, bazujemy na indywidualnym podejściu do klienta i dopasowaniu instalacji do jego potrzeb, a także dobieramy panele i osprzęt renomowanych firm.

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Odnawialne źródła energii to sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale także na spore oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Dobrze znając trendy na rynku energetycznym, w Inovativ proponujemy Państwu kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z profesjonalnym projektem. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp, którą jesteśmy w stanie wykonać, dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Z naszej strony zapewniamy indywidualne podejście do klienta, a także pełne dopasowanie instalacji do jego potrzeb.

Instalacja fotowoltaiczna 7 kW

W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii stają się podstawą energetyczną całych gospodarek. W Inovativ od lat realizujemy kompleksowe inwestycje tego typu, zarówno w zakresie projektowania instalacji, jak i ich montowania. Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp to propozycja dla osób, które chcą uzupełnić źródła energii w małych budynkach usługowych lub też szukają niezależnego źródła energii do domów jednorodzinnych. Zapewniamy indywidualne przygotowanie projektu oraz wdrożenie go wraz z kompleksową usługą montażu.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Wdrożenie korzystania z odnawialnych źródeł energii to korzystne działanie zarówno dla osób, które chcą zadbać o środowisko, jak i tych, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd. Zajmując się projektowaniem i wdrażaniem instalacji, w Inovativ zapewniamy kompleksowe usługi z tego zakresu. Instalacja fotowoltaiczna 8 kWp to dobry wybór dla dużych domów jednorodzinnych, a także budynków komercyjnych. Nasza firma zajmuje się przygotowaniem całej inwestycji, a także profesjonalnym montażem instalacji w budynku klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kW

W dzisiejszych czasach inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, a przede wszystkim opłacalne. Działając na tym rynku od lat, w Inovativ wdrażamy profesjonalnie zaprojektowane instalacje, które najpierw przygotowujemy, a potem montujemy. Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp to propozycja dla wymagających obiektów, takich jak spore domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także obiekty usługowe, czy przemysłowe. Jako firma zajmująca się kompleksowymi usługami, precyzyjnie zaprojektujemy i wdrożymy instalację fotowoltaiczną w każdym rodzaju budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych to dzisiaj oznaka nie tylko dbałości o ekologię, ale także rozsądku ekonomicznego. W Inovativ projektujemy i wdrażamy tego typu instalacje od wielu lat, pracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmowymi. Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp to dość duża instalacja, która zaspokoi potrzeby dużego domu rodzinnego, a nawet niewielkiego obiektu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu zaprojektujemy instalację zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, a także zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem i montażem w budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 30 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW