Fotowoltaika dla firm

Prowadząc firmę wiesz jak dużą część kosztów stanowią rachunki za energię elektryczną.

Niezależnie od profilu firmy podwyżki cen energii dotkną każdego w znacznym stopniu. Wprowadzanie oszczędności poprzez zakup bardziej oszczędnych urządzeń lub oświetlenia to rozwiązania, które już zapewne posiadasz.

Patrząc długoterminowo na problem wysokich kosztów energii warto zainwestować we własne źródło energii.

Rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna, która częściowo lub niemal całkowicie uniezależni Cię od podwyżek cen energii elektrycznej.

 

INSTALACJE DO 50kWp – fotowoltaika dla firm

Instalacja bez pozwolenia na budowę.

Bilansowanie nadwyżek energii poprzez magazynowanie w sieci dzięki nowelizacji Ustawy OZE (Dziennik ustaw z 14 sierpnia 2019 poz.1524)

  • Dla instalacji fotowoltaicznych o mocy od 10 do 50 kWp nadwyżki rozliczane są w stosunku 1 do 0,7 (70% nadwyżek można odebrać w ciągu roku bez opłat za przesył energii).
  • 365 dni na wykorzystanie nadwyżek energii ponad bilans, od daty zakończenia okresu rozliczeniowego.

W polskich warunkach instalacja 50kWp wyprodukuje rocznie około 49MWh co przy obecnych kosztach:

  • ok. 370 zł netto/MWh – energia elektryczna,
  • ok. 150 zł netto/MWh – przesył energii (dystrybucja)

Przekłada się rocznie na oszczędności około: 49 MWh x 520 zł netto/MWh = 25 480 zł netto

Uproszczone finansowanie poprzez leasing z współpracującymi z nami bankami PKO BP S.A. oraz Idea Getin Leasing S.A.

 

INSTALACJE POWYŻEJ 50kWp dla firm

  • Instalacja wymaga pozwolenia na budowę.
  • Energia z instalacji fotowoltaicznej wykorzystywana jest na własne potrzeby, a nadwyżki energii sprzedawane są po stawkach hurtowych ustalanych co kwartał przez Prezesa URE.
  • Wykonujemy projekty budowlane instalacji.
  • Realizujemy projekty wraz z formalnościami w Zakładach Energetycznych, od wystąpienia o warunki przyłączenia do podpisania umowy na przyłączenie i odkup nadwyżek energii z instalacji.
Call Now Button

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Energia odnawialna to przyszłość branży energetycznej. Wychodząc naprzeciw trendom dyktowanym dbałością o ekologię i ekonomię, w Inovativ oferujemy projektowanie i realizację instalacji fotowoltaicznych. Jedną z opcji jest instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, która sprawdzi się w domach jednorodzinnych, a także małych budynkach użytkowych i komercyjnych. Projektując instalacje, bazujemy na indywidualnym podejściu do klienta i dopasowaniu instalacji do jego potrzeb, a także dobieramy panele i osprzęt renomowanych firm.

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Odnawialne źródła energii to sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale także na spore oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Dobrze znając trendy na rynku energetycznym, w Inovativ proponujemy Państwu kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z profesjonalnym projektem. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp, którą jesteśmy w stanie wykonać, dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Z naszej strony zapewniamy indywidualne podejście do klienta, a także pełne dopasowanie instalacji do jego potrzeb.

Instalacja fotowoltaiczna 7 kW

W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii stają się podstawą energetyczną całych gospodarek. W Inovativ od lat realizujemy kompleksowe inwestycje tego typu, zarówno w zakresie projektowania instalacji, jak i ich montowania. Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp to propozycja dla osób, które chcą uzupełnić źródła energii w małych budynkach usługowych lub też szukają niezależnego źródła energii do domów jednorodzinnych. Zapewniamy indywidualne przygotowanie projektu oraz wdrożenie go wraz z kompleksową usługą montażu.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Wdrożenie korzystania z odnawialnych źródeł energii to korzystne działanie zarówno dla osób, które chcą zadbać o środowisko, jak i tych, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd. Zajmując się projektowaniem i wdrażaniem instalacji, w Inovativ zapewniamy kompleksowe usługi z tego zakresu. Instalacja fotowoltaiczna 8 kWp to dobry wybór dla dużych domów jednorodzinnych, a także budynków komercyjnych. Nasza firma zajmuje się przygotowaniem całej inwestycji, a także profesjonalnym montażem instalacji w budynku klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kW

W dzisiejszych czasach inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, a przede wszystkim opłacalne. Działając na tym rynku od lat, w Inovativ wdrażamy profesjonalnie zaprojektowane instalacje, które najpierw przygotowujemy, a potem montujemy. Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp to propozycja dla wymagających obiektów, takich jak spore domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także obiekty usługowe, czy przemysłowe. Jako firma zajmująca się kompleksowymi usługami, precyzyjnie zaprojektujemy i wdrożymy instalację fotowoltaiczną w każdym rodzaju budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych to dzisiaj oznaka nie tylko dbałości o ekologię, ale także rozsądku ekonomicznego. W Inovativ projektujemy i wdrażamy tego typu instalacje od wielu lat, pracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmowymi. Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp to dość duża instalacja, która zaspokoi potrzeby dużego domu rodzinnego, a nawet niewielkiego obiektu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu zaprojektujemy instalację zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, a także zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem i montażem w budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 30 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW