Audyt instalacji fotowoltaicznej jest kluczowym, pierwszym etapem w procesie realizacji instalacji fotowoltaicznej. To właśnie dzięki przeprowadzeniu wnikliwego audytu fotowoltaicznego możliwe jest zweryfikowanie opłacalności inwestycji w fotowoltaikę, a także opracowanie optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych i sprzętowych oraz określenie właściwej lokalizacji paneli PV.

Audyt instalacji fotowoltaicznej dzieli się na 2 etapy

Im dokładniej zostaną określone potrzeby i preferencje inwestora oraz możliwości rozwiązania technologiczne możliwe do zaimplementowania na danym obiekcie, na którym zostanie zainstalowana fotowoltaika, tym możliwe będzie uzyskanie szybszego zwrotu z inwestycji. Poza tym precyzyjny i metodyczny audyt fotowoltaiczny pozwoli dokładnie dopasować wielkość instalacji do średniorocznej podaży energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe czy przedsiębiorstwo.

Audyt instalacji fotowoltaicznej przeprowadzany jest na dwóch etapach inwestycji – przed montażem instalacji PV oraz po wykonaniu instalacji, tuż przed jej odbiorem.

Przed montażowy audyt fotowoltaiczny

Audyt wykonywany przed montażem instalacji PV jest pierwszym krokiem ku sprecyzowaniu potrzeb inwestora oraz dobrania optymalnych rozwiązań konstrukcyjnych czy paneli PV. Na tym etapie oceniana jest m.in. konstrukcja dachu oraz rodzaj i kondycja poszycia dachowego.

Poza tym weryfikowane jest zlokalizowanie budynku oraz jego usytuowanie względem stron świata, a także ewentualne zacienienie powierzchni dachu, które ograniczałoby efektywność i wydajność przyszłej instalacji fotowoltaicznej.

Przed montażem eksperci Inovativ sprawdzają także najbliższe otoczenie budynku w poszukiwaniu linii elektroenergetycznych oraz innej infrastruktury technicznej mogącej zagrozić bezpieczeństwu monterów podczas montażu instalacji fotowoltaicznej lub wpłynąć na późniejsze bezpieczeństwo bądź efektywność eksploatacji instalacji PV.

W trakcie przed montażowego audytu instalacji fotowoltaicznej dokonywany jest także przegląd instalacji elektrycznej zainstalowanej w budynku, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, wskazywane są rekomendacje niezbędne do wdrożenia przed instalacją fotowoltaiki.

Na etapie audytu fotowoltaicznego przed montażowego przeprowadzany jest również wywiad z inwestorem, który ma na celu określenie planów dotyczących przyszłych budów w otoczeniu budynku lub modernizacji samego budynku, które mogłyby doprowadzić do zacienienia instalacji PV lub w inny sposób wpłynąć na jej funkcjonowanie.

Przeprowadzana jest także analiza ekonomiczna dotycząca m.in. sposobu finansowania instalacji, a także szacowane są realne uzyski energii elektrycznej w trakcie użytkowania instalacji PV oraz wpływ na rozliczenia z zakładem energetycznym w przypadku zdecydowania się na instalację on-grid lub instalację hybrydową.

Na podstawie ustaleń powstałych na etapie audytu przed montażowego dobierana jest optymalna konstrukcja wsporcza paneli, rodzaj i moc ogniw PV, ich usytuowanie na powierzchni dachu (lub na gruncie np. dzięki systemowi CORAB WS-006R), a także wstępnie planowany jest przebieg kabli solarnych. Naszym klientom rekomendujemy wyłącznie sprawdzone konstrukcje wsporcze i panele PV firm SunLink, Hyundai czy Bruk-Bet gwarantujące bezpieczną i wieloletnią eksploatację instalacji PV.

Po montażowy audyt fotowoltaiczny

Po zrealizowaniu robót zgodnie z projektem i ustaleniami wskazanymi na etapie audytu przed montażowego, konieczne jest również przeprowadzenie audytu po wykonaniu prac montażowych. Audyt ten jest niezbędny, aby móc odebrać instalację fotowoltaiczną.

W trakcie audytu po montażowego instalacji fotowoltaicznej wykonywana jest ocena zgodności montażu konstrukcji wsporczych, paneli i przeprowadzenia kabli solarnych zgodnie z projektem i obowiązującymi normami. W ramach pomiarów i oceny zgodności weryfikowana jest m.in. poprawność połączeń instalacji fotowoltaicznej czy ocena uziemienia. Sprawdzana jest również konfiguracja falownika oraz mierzone są parametry uzyskiwane przez instalację PV.

Rzetelnie wykonany audyt instalacji fotowoltaicznej to klucz od jej bezpiecznej i wieloletniej eksploatacji oraz dopasowania uzysku energetycznego do potrzeb inwestora.

Zadzwoń i zapytaj – tel. 731 315 889

Call Now Button

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Energia odnawialna to przyszłość branży energetycznej. Wychodząc naprzeciw trendom dyktowanym dbałością o ekologię i ekonomię, w Inovativ oferujemy projektowanie i realizację instalacji fotowoltaicznych. Jedną z opcji jest instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, która sprawdzi się w domach jednorodzinnych, a także małych budynkach użytkowych i komercyjnych. Projektując instalacje, bazujemy na indywidualnym podejściu do klienta i dopasowaniu instalacji do jego potrzeb, a także dobieramy panele i osprzęt renomowanych firm.

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Odnawialne źródła energii to sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale także na spore oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Dobrze znając trendy na rynku energetycznym, w Inovativ proponujemy Państwu kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z profesjonalnym projektem. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp, którą jesteśmy w stanie wykonać, dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Z naszej strony zapewniamy indywidualne podejście do klienta, a także pełne dopasowanie instalacji do jego potrzeb.

Instalacja fotowoltaiczna 7 kW

W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii stają się podstawą energetyczną całych gospodarek. W Inovativ od lat realizujemy kompleksowe inwestycje tego typu, zarówno w zakresie projektowania instalacji, jak i ich montowania. Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp to propozycja dla osób, które chcą uzupełnić źródła energii w małych budynkach usługowych lub też szukają niezależnego źródła energii do domów jednorodzinnych. Zapewniamy indywidualne przygotowanie projektu oraz wdrożenie go wraz z kompleksową usługą montażu.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Wdrożenie korzystania z odnawialnych źródeł energii to korzystne działanie zarówno dla osób, które chcą zadbać o środowisko, jak i tych, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd. Zajmując się projektowaniem i wdrażaniem instalacji, w Inovativ zapewniamy kompleksowe usługi z tego zakresu. Instalacja fotowoltaiczna 8 kWp to dobry wybór dla dużych domów jednorodzinnych, a także budynków komercyjnych. Nasza firma zajmuje się przygotowaniem całej inwestycji, a także profesjonalnym montażem instalacji w budynku klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kW

W dzisiejszych czasach inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, a przede wszystkim opłacalne. Działając na tym rynku od lat, w Inovativ wdrażamy profesjonalnie zaprojektowane instalacje, które najpierw przygotowujemy, a potem montujemy. Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp to propozycja dla wymagających obiektów, takich jak spore domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także obiekty usługowe, czy przemysłowe. Jako firma zajmująca się kompleksowymi usługami, precyzyjnie zaprojektujemy i wdrożymy instalację fotowoltaiczną w każdym rodzaju budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych to dzisiaj oznaka nie tylko dbałości o ekologię, ale także rozsądku ekonomicznego. W Inovativ projektujemy i wdrażamy tego typu instalacje od wielu lat, pracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmowymi. Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp to dość duża instalacja, która zaspokoi potrzeby dużego domu rodzinnego, a nawet niewielkiego obiektu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu zaprojektujemy instalację zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, a także zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem i montażem w budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 30 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW