Fotowoltaiczne instalacje hybrydowe – czym są, jak działają i dlaczego warto w nie zainwestować?

Instalacja fotowoltaiczna -

Fotowoltaiczne instalacje hybrydowe łączą zalety instalacji on-grid oraz off-grid, zapewniając inwestorom możliwość z magazynowania wyprodukowanej energii zarówno w sieci elektroenergetycznej, jak również we własnej baterii akumulatorów podłączonych do instalacji. W niniejszym artykule przedstawiamy, czym są instalacje hybrydowe, jak działają oraz dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym są i jak działają hybrydowe instalacje fotowoltaiczne?

Fotowoltaiczne instalacje hybrydowe zapewniają użytkownikom o wiele większą niezależność od operatorów oraz pozwalają wykorzystywać energię słoneczną w sposób elastycznie dopasowany do aktualnych potrzeb inwestora. Należy jednak wiedzieć, że instalacje hybrydowe wymagają bardziej kosztownych inwestycji w złożoną automatykę oraz infrastrukturę. Wśród najistotniejszych elementów wchodzących w skład instalacji hybrydowych zalicza się m.in. inwertery hybrydowe oraz baterie akumulatorów.

Akumulatory podłączone do instalacji fotowoltaicznej pełnią funkcję magazynu energii, który może być wykorzystywany do gromadzenia nadwyżek produkowanego prądu w ciągu dnia. W taki sposób zakumulowana energia elektryczna może być następnie dwojako wykorzystana. Może zarówno zostać wykorzystana do zasilania nieruchomości podczas awarii sieci energetycznej, jak i przekazana do instalacji elektrycznej budynku np. w nocy lub w okresie zwiększonego poboru prądu. Ograniczeniu ulega tym samym pobór energii z sieci energetycznej.

Aby zapewnić naszym klientom możliwie jak największą wydajność i funkcjonalność hybrydowych instalacji fotowoltaicznych, podczas realizacji stosujemy wyłącznie najlepszej jakości osprzęt. Nasza firma jako pierwsza w kraju, zamontowała oraz uruchomiła inwertery hybrydowe SOFAR HYD3600-ES i FRONIUS GEN24.

Dlaczego warto zainwestować w instalację hybrydową?

Instalacja hybrydowa pozwala znacząco ograniczyć ilość energii pobieranej z sieci energetycznej dystrybucyjnej, jednocześnie optymalizując koszty utrzymania nieruchomości prądu, a także zapewniając inwestorowi możliwie naj wyższy poziom bezpieczeństwa energetycznego.

Fotowoltaiczny system hybrydowy sprawdzi się zarówno w okresach zwiększonego zapotrzebowania energetycznego budynku, jak i w czasie niedostatecznej produkcji energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną. Jednocześnie instalacja hybrydowa zapewni inwestorowi ciągłość zasilania w przypadku czasowych awarii sieci energetycznej.

Znaczną zaletą instalacji hybrydowej jest możliwość zoptymalizowania stopnia wykorzystania na potrzeby własne budynku prądu generowanego przez ogniwa fotowoltaiczne aż do 50-80%[1].

[1]      https://instalreporter.pl/ogolna/instalacja-fotowoltaiczna-on-off-grid-czy-hybrydowa/

Zamów bezpłatny Audyt.

Wyślij Zapytanie 731 315 889
Wyślij Zapytanie 731 315 889

This will close in 0 seconds