Zasilanie awaryjne

Schemat zasilania awaryjnego

Jest to oferta skierowana głównie do osób mieszkających poza dużymi miastami gdzie znacznie częściej występują przerwy w dostawie energii, a jednocześnie stosowane jest ogrzewanie kominkami z płaszczem wodnym bądź kotłami na ekogroszek tudzież pellet. W takich przypadkach zasilanie awaryjne domu staje się również ważnym elementem systemu C.O.

W naszym klimacie sprawna instalacja C.O. oraz C.W.U to podstawa. Obecnie praktycznie każdy kocioł, czy to na węgiel, pellet, gaz czy olej, posiada automatykę, która odpowiada za jego poprawne funkcjonowanie. Aby zapobiec jego przegrzaniu oraz zapewnić poprawne działanie, przez cały czas należy mu zapewnić stabilne i ciągłe zasilanie. W warunkach podmiejskich i wiejskich jest to niemal niemożliwe, dlatego UPS do pieca, czyli zasilanie awaryjne C.O., jest tak istotne.

Przerwy w dostawie prądu uderzają nie tylko w grzanie, ale również w chłodzenie, niezbędne w przechowywaniu żywności. Lodówka może utrzymać niską temperaturę zaledwie przez kilka godzin. Dodatkowo współczesne modele chłodziarek wyposażane są w agregaty inwerterowe, szczególnie wrażliwe na skoki napięcia.

Warto w takich przypadkach wyposażyć się w zestaw zasilania awaryjnego domu – np. UPS do pieca, który zapewni prąd w krytycznych momentach, ochroni przed konsekwencjami złych parametrów sieciowych. Nasze zestawy UPS są w pełni automatyczne i zadbają o urządzenia również pod naszą nieobecność. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przykładowe produkty z naszej oferty

Zestaw zasilania awaryjnego KOMPAKT

Przetwornica SinusPro 500E + akumulator o pojemności 45 Ah

Zestaw dedykowany do kotłów gazowych, węglowych, opalanych olejem opałowym, kominków z płaszczem wodnym oraz pojedynczych urządzeń RTV o poborze ciągłym nie przekraczającym 300W. Zapewni ciągłą pracę układowi ogrzewania. Uchroni przed zatrzymaniem cyrkulacji wody i przegrzaniem układu. Może służyć jako UPS do komputera, telewizora lub innych podobnych urządzeń. Zasilanie urządzeń o obciążeniu ciągłym 100W wyniesie 4 godziny. Piece C.O. zazwyczaj pracują cyklicznie, co wydłuży szacowany czas podtrzymania do ok. 8 godzin.

Zestaw KOMPAKT - przetwornica SinusPro 500E + akumulator 45 Ah

Zestaw zasilania awaryjnego KOMPAKT PLUS

Przetwornica SinusPro 500E + akumulator o pojemności 120 Ah

Zestaw dedykowany do kotłów gazowych, węglowych, opalanych olejem opałowym, kominków z płaszczem wodnym oraz pojedynczych urządzeń RTV o poborze ciągłym nie przekraczającym 300W. Zapewni ciągłą pracę układowi ogrzewania. Uchroni przed zatrzymaniem cyrkulacji wody i przegrzaniem układu. Może służyć jako UPS do komputera, telewizora lub innych podobnych urządzeń. Zasilanie urządzeń o obciążeniu ciągłym 100W wyniesie 10 godzin. Piece C.O. zazwyczaj pracują cyklicznie, co wydłuży szacowany czas podtrzymania do ok. 24 godzin.

Polecamy szczególnie tam gdzie przerwy w dostawach prądu mogą być dłuższe lub gdy do przetwornicy ma być podłączonych kilka urządzeń.

Zestaw KOMPAKT PLUS - przetwornica SinusPro 500E + akumulator 120 Ah

Zestaw zasilania awaryjnego STANDARD

Przetwornica SinusPro 1000W + akumulator o pojemności 120 Ah

Zestaw dedykowany do kotłów na pellet/ekogroszek, gazowych, węglowych, opalanych olejem opałowym, kominków z płaszczem wodnym oraz urządzeń AGD lub RTV o poborze ciągłym nie przekraczającym 700W. Zapewni ciągłą pracę układowi ogrzewania. Uchroni przed zatrzymaniem cyrkulacji wody i przegrzaniem układu. Dzięki większej mocy może być podłączona do kotłów z podajnikiem lub większej ilości pomp obiegowych. Zasilanie urządzeń o obciążeniu ciągłym 100W wyniesie 10 godzin. Piece C.O. zazwyczaj pracują cyklicznie, co wydłuży szacowany czas podtrzymania do ok. 24 godzin.

Polecamy szczególnie tam gdzie przerwy w dostawach prądu mogą być dłuższe lub gdy do przetwornicy ma być podłączonych kilka urządzeń.

Zestaw STANDARD - przetwornica SinusPro 1000W + akumulator 120 Ah

Zestaw zasilania awaryjnego MULTIMAX

Przetwornica SinusPro 2000W +  dwa akumulatory o pojemności 120 Ah

Zestaw dedykowany do większych układów ogrzewania składające się z kotłów na pellet/ekogroszek, gazowych, węglowych, opalanych olejem opałowym, kominków z płaszczem wodnym oraz wielu pomp obiegowych. Zestaw może zasilić urządzenia z niewielkimi silnikami elektrycznymi, w tym: urządzenia AGD, RTV lub silniki bram garażowych o poborze ciągłym nie przekraczającym 1400W. Zapewni ciągłą pracę układowi ogrzewania. Uchroni przed zatrzymaniem cyrkulacji wody i przegrzaniem układu. Może służyć jako UPS do lodówki, zamrażalnika lub innych podobnych urządzeń. Dzięki większej mocy może być podłączona do kotłów z podajnikiem lub większej ilości pomp obiegowych. Dzięki układowi zasilania 24V akumulatory zachowują dużą żywotność niezależnie od obciążenia. Zasilanie urządzeń o obciążeniu ciągłym 100W wyniesie 20 godzin. Piece C.O. zazwyczaj pracują cyklicznie, co wydłuży szacowany czas podtrzymania do ok. 48 godzin.

Polecamy szczególnie tam gdzie przerwy w dostawach prądu mogą być dłuższe lub gdy do przetwornicy ma być podłączonych kilka urządzeń.

Zestaw MULTIMAX - przetwornica SinusPro 2000W + dwa akumulatory o pojemności 120 Ah

Sprawdzone podzespoły dopasowane do twoich potrzeb

Stosowane przez nas przetwornice wyposażone są w czytelny, kolorowy wyświetlacz przedstawiający najważniejsze parametry pracy urządzenia oraz stan naładowania akumulatora. Do standardowego wyposażenia należą również:

  • Automatyczny regulator napięcia sieci AVR.
  • Prostownik do ładowania akumulatorów.
  • Transformator toroidalny zapewniający sinusoidalny przebieg napięcia – identyczny z napięciem w sieci energetycznej.

Przetwornice zużywają niewielką ilość energii w czasie czuwania, aby podtrzymywać naładowanie akumulatora. Zapewniając tym samym żywotność deklarowaną przez producenta.

Akumulatory bezobsługowe typu VRLA  firmy MW Power (lidera rynku zasilania w Polsce) zapewniają nieprzerwane funkcjonowanie systemu do 12 lat lub 600 cykli pracy przy rozładowaniu do 50% (po tym czasie pojemność spadnie do 60% pojemności pierwotnej).

Kompleksowe zasilanie awaryjne domu

Gdy potrzebują Państwo zasilania awaryjnego dla wielu urządzeń lub najważniejsze urządzenia są zlokalizowane w różnych miejscach w domu, warto zastanowić się nad zasilaniem kompleksowym.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści:

  • Nie wymaga podłączania każdego urządzenia z osobna do przetwornicy.
  • Urządzenia są chronione cały czas 24/7.
  • Przetwornica dodatkowo chroni urządzenia przed przepięciami.
  • Gdy parametry sieciowe przekroczą wartość krytyczną przetwornica zapewni niezależne zasilanie.
  • Zasilanie przełącza się w ułamku sekundy i nie wymaga interwencji.
  • Przetwornica jest bezobsługowa i po powrocie zasilania automatycznie przechodzi w tryb ładowania akumulatorów.

 

Zasilanie awaryjne domu może obejmować cały budynek lub tylko jedną z faz. Na życzenie możemy też wydzielić konkretną linię zasilaną przez przetwornicę. System wpinany jest w rozdzielnię główną, więc w praktyce uzyskują Państwo prąd z akumulatorów prosto z gniazdka. Długość czasu podtrzymania dobieramy indywidualnie w zależności od Państwa potrzeb.

Kompleksowe zasilanie awaryjne w domu
Call Now Button

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Energia odnawialna to przyszłość branży energetycznej. Wychodząc naprzeciw trendom dyktowanym dbałością o ekologię i ekonomię, w Inovativ oferujemy projektowanie i realizację instalacji fotowoltaicznych. Jedną z opcji jest instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, która sprawdzi się w domach jednorodzinnych, a także małych budynkach użytkowych i komercyjnych. Projektując instalacje, bazujemy na indywidualnym podejściu do klienta i dopasowaniu instalacji do jego potrzeb, a także dobieramy panele i osprzęt renomowanych firm.

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Odnawialne źródła energii to sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale także na spore oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Dobrze znając trendy na rynku energetycznym, w Inovativ proponujemy Państwu kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z profesjonalnym projektem. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp, którą jesteśmy w stanie wykonać, dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Z naszej strony zapewniamy indywidualne podejście do klienta, a także pełne dopasowanie instalacji do jego potrzeb.

Instalacja fotowoltaiczna 7 kW

W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii stają się podstawą energetyczną całych gospodarek. W Inovativ od lat realizujemy kompleksowe inwestycje tego typu, zarówno w zakresie projektowania instalacji, jak i ich montowania. Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp to propozycja dla osób, które chcą uzupełnić źródła energii w małych budynkach usługowych lub też szukają niezależnego źródła energii do domów jednorodzinnych. Zapewniamy indywidualne przygotowanie projektu oraz wdrożenie go wraz z kompleksową usługą montażu.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Wdrożenie korzystania z odnawialnych źródeł energii to korzystne działanie zarówno dla osób, które chcą zadbać o środowisko, jak i tych, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd. Zajmując się projektowaniem i wdrażaniem instalacji, w Inovativ zapewniamy kompleksowe usługi z tego zakresu. Instalacja fotowoltaiczna 8 kWp to dobry wybór dla dużych domów jednorodzinnych, a także budynków komercyjnych. Nasza firma zajmuje się przygotowaniem całej inwestycji, a także profesjonalnym montażem instalacji w budynku klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kW

W dzisiejszych czasach inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, a przede wszystkim opłacalne. Działając na tym rynku od lat, w Inovativ wdrażamy profesjonalnie zaprojektowane instalacje, które najpierw przygotowujemy, a potem montujemy. Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp to propozycja dla wymagających obiektów, takich jak spore domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także obiekty usługowe, czy przemysłowe. Jako firma zajmująca się kompleksowymi usługami, precyzyjnie zaprojektujemy i wdrożymy instalację fotowoltaiczną w każdym rodzaju budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych to dzisiaj oznaka nie tylko dbałości o ekologię, ale także rozsądku ekonomicznego. W Inovativ projektujemy i wdrażamy tego typu instalacje od wielu lat, pracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmowymi. Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp to dość duża instalacja, która zaspokoi potrzeby dużego domu rodzinnego, a nawet niewielkiego obiektu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu zaprojektujemy instalację zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, a także zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem i montażem w budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 30 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW