Realizacje

Wykonaliśmy łącznie już 108 mikroinstalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 635 kWp.
Aktualizacja na dzień: 19.09.2017 r.

PONIŻEJ ZNAJDĄ PAŃSTWO NASZE OSTATNIE REALIZACJE:

 • Sieciowa instalacja fotowoltaiczna 10 kWp na domu jednorodzinnym o dużym zużyciu energii w Dobrzenicy

Rozwiązanie:

Budynek jednorodzinny, zasilany i ogrzewany jedynie energią elektryczną. Zlokalizowany w Prażmowie pod Warszawą na słonecznej działce. Ze względu na zapotrzebowanie na energię wynoszące ponad 9000 kWh rocznie, zdecydowaliśmy się maksymalnie wykorzystać południową stronę dachu.

Bez problemu udało się zainstalować 40 paneli marki Sharp o mocy 250Wp co dało 10 kWp mocy całej instalacji. Dopełnieniem systemu jest inwerter SMA Sunny Tripower. System w słoneczne dni produkuje nawet 70 kWh co pozwoliło radykalnie obniżyć pobór energii elektrycznej w ciągu dnia oraz korzystać z nadwyżek w nocy i w zimę, dzięki bilansowaniu energii. W 2016 roku system osiągnął produkcję wynoszącą 10 650kWh, co przekłada się na bardzo wysoki uzysk 1065kWh/1kWp.

Poniżej prezentujemy odnośnik do strony SMA Sunny Portal, przedstawiający online pracę powyższej instalacji.

Sprawdź ile energii produkuje teraz ta instalacja fotowoltaiczna 10 kWp !

 • Sieciowa instalacja fotowoltaiczna 5 kWp na domu jednorodzinnym pod Piasecznem

Rozwiązanie:

Dom wykorzystuje instalację fotowoltaiczną o mocy 5kW oraz kolektory słoneczne i małą instalację fotowoltaiczną 100Wp do zapewnienia energii potrzebnej do ogrzania wody jak i do funkcjonowania wszelkich urządzeń elektrycznych, w tym klimatyzacji. Połączenie tych instalacji pozwoli oszczędzić pieniądze w ciągu całego roku, poprzez odebranie nadwyżek energii elektrycznej z lata, w zimie dzięki bilansowaniu realizowanemu przez Zakład Energetyczny.

Układ został podzielony na dwa obwody, tak by w najlepszy możliwy sposób wykorzystać dostępną na dachu przestrzeń i jednocześnie by uniknąć zacienienia przez komin. Zdecydowaliśmy się na falownik austriackiej firmy Fronius posiadający dwa niezależne obwody MPPT paneli.

Instalacja fotowoltaiczna 5 kWp na domu jednorodzinnym
 • Sieciowa instalacja fotowoltaiczna 4 kWp na domu w Warszawie

Rozwiązanie:

Dom wykorzystuje instalację fotowoltaiczną o mocy 4kW do funkcjonowania wszelkich urządzeń elektrycznych, w tym dogrzewania w okresach przejściowych przy pomocy klimatyzacji. Połączenie tych instalacji pozwoli oszczędzić pieniądze w ciągu całego roku, dzięki bilansowaniu energii poprzez operatora sieci – innogy. Realizacja z roku 2015.

System został wykonany na dachu płaskim na specjalnej konstrukcji pochylającej panele. Ze względu na ograniczoną powierzchnię zdecydowaliśmy się na wykorzystanie jednych z bardziej sprawnych paneli – BenQ SunForte 327Wp o mocy 3,9kWp. W 2016 roku system osiągnął produkcję wynoszącą 4100kWh, co przekłada się na bardzo wysoki uzysk 1050kWh/1kWp.

Fotowoltaika INOVATIV S.C. BenQ 327Wp Warszawa
 • Elektrownia słoneczna o mocy 4,1 kW pod Częstochową

Problem:

Budynek jednorodzinny położony nieopodal Częstochowy. Dach dwuspadowy z połaciami zorientowanymi wschód­-zachód. Działka bez drzew. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rozwiązanie:

Ze względu na orientację dachu postanowiliśmy podzielić instalację na dwie strony: zachodnią i wschodnią. Takie rozdzielenie paneli nie musi oznaczać spadku mocy na całej instalacji. Dzięki zastosowaniu falownika firmy Fronius SYMO ­M posiadającego dwa trackery MPPT możliwe jest maksymalne wykorzystanie strony wschodniej przed południem i zachodniej po południu oraz eliminuje efekt szczytu produkcji w południe,  jak panele jednakowo skierowane na południe, ale pozwoli czerpać energię ze słońca w wydajny sposób przez dłuższą część dnia. Oznaczać to będzie mniej energii oddanej do sieci, a więcej wykorzystanej na bieżąco. Zainstalowaliśmy 15 monokrystalicznych modułów o mocy 275 Wp.

 • Elektrownia słoneczna oparta na mikrofalownikach SMA o mocy 3 kW w Warszawie

Problem:

Budynek jednorodzinny z dachem o małej powierzchni, z połaciami zorientowanymi na wschód­, południe i zachód.

Rozwiązanie:

Ze względu na orientację dachu postanowiliśmy podzielić instalację na trzy strony: wschodnią, południową i zachodnią. Dzięki zastosowaniu mikrofalowników firmy SMA na każdym z paneli umożliwiło maksymalne wykorzystanie każdej strony dachu i pozwoli czerpać energię ze słońca przez cały dzień. Oznaczać to będzie mniej energii oddanej do sieci, a więcej wykorzystanej na bieżąco.

INOVATIV mikrofalowniki SMA 3 kW w Warszawie

Sprawdź ile energii produkuje teraz instalacja fotowoltaiczna 3 kWp na mikrofalownikach !

 • Sieciowa instalacja fotowoltaiczna 9 kWp na firmie w Ostrołęce

Rozwiązanie:

Sklep spożywczy generuje duży pobór energii, ze względu na ilość urządzeń podtrzymujących świeżość produktów łatwo psujących się. Rozwiązaniem może być założenie odpowiednio dopasowanej instalacji fotowoltaicznej, która pokryje znaczną część konsumowanej energii. Energia ze słońca to nie tylko ekologia, w tym konkretnym przypadku to również przewaga konkurencyjna polegająca na istotnym obniżeniu kosztów utrzymania sklepu. Szacunkowe oszczędności w tym przypadku wynoszą do 6000 zł brutto rocznie.

 

Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp w firmie

 

 • Sieciowa instalacja fotowoltaiczna 40 kWp w firmie

Rozwiązanie:

Przedsiębiorstwo energochłonne, a w tym przypadku tartak generuje duże koszty energii elektrycznej. Każda możliwość obniżenia rachunków za prąd będzie znaczącym odciążeniem finansów firmy. Ze względu na to przygotowaliśmy instalację o dużej mocy, tak by oszczędności były wyraźnie odczuwalne. Szacunkowe oszczędności w tym przypadku wynoszą do 25 000 zł brutto rocznie.

Instalacja fotowoltaiczna 40 kWp w firmie

 

 • Zasilanie oświetlenia baneru reklamowego bez dostępu do sieci energetycznej z instalacji fotowoltaicznej w Warszawie

Rozwiązanie:

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z turbiną wiatrową oraz odpowiednio zaprojektowanym magazynem energii umożliwiło spełnienie najważniejszego kryterium – baner reklamowy ma być oświetlony 365 dni w roku. Niezależne zasilanie pozwala na dowolną lokalizację reklamy. Ten nietypowy projekt wykonaliśmy w 5 dni od otrzymania zlecenia. Realizacja z września 2015 roku bezawaryjnie zasila nośnik reklamowy każdej nocy.

 reklamowego instalacją fotowoltaiczną

 

 • Elektrownia słoneczna o mocy 4 kWp w Brwinowie

Rozwiązanie:

Instalacja fotowoltaiczna została zaprojektowana tak, aby energia słoneczna zapewniała w 100% ciepłą wodę w okresie wiosna-lato oraz zbilansowała rachunki za energię elektryczną do 0 zł za rok (pozostanie jedynie opłaty stałe). Pierwsza część instalacji jest przeznaczona do zasilania grzałek ciepłej wody użytkowej prądem stałym i jest niezależna od sieci energetycznej. Druga część podłączona jest do instalacji elektrycznej budynku dzięki falownikowi sieciowemu niemieckiej firmy Steca i zaspokaja roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną domu.

Zaproponowany podział pozwala w sposób bardzo wydajny pozyskać ciepłą wodę w okresie wiosenno-letnim, jak również korzystać z energii elektrycznej wyprodukowanej przez słońce przez cały rok. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu roczne koszty utrzymania domu są znacznie niższe.

Sieciowa hybrydowa elektrownia słoneczna o łącznej mocy 4 kWp

 • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,5 kWp na domu w Mysiadle

Rozwiązanie:

Kolejny dach nakierowany na obniżenie kosztów grzania i chłodzenia. Instalacja fotowoltaiczna znalazła się w towarzystwie kolektorów słonecznych. W lecie zapewni bez kosztowe działanie klimatyzacji, a w zimie zbilansuje zużycie energii elektrycznej całego gospodarstwa.

Instalacja fotowoltaiczna została zaprojektowana tak, aby energia słoneczna bilansowała w 100% rachunki za energię elektryczną do 0 zł za rok (pozostanie jedynie opłaty stałe).  Dzięki falownikowi sieciowemu austriackiej firmy Fronius o dwóch trackerach MPPT wykorzystaliśmy cały dach budynku, pomimo dwóch kątów nachylenia. Właściciel jest zadowolony z bardzo niskich rachunków za energię.

 • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 3 kWp w Piasecznie

Rozwiązanie:

Klasyczna instalacja dla domu jednorodzinnego, nakierowana na codzienne oszczędności poprzez bilansowanie. Energia wyprodukowana w ciągu dnia odbierana jest z sieci wieczorem. Dzięki temu, niezależnie od pory dnia i wielkości zużycia, rachunek za prąd jest znacznie mniejszy. Rozmiar instalacji dopasowany jest do rocznego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie, tak by zminimalizować jej pobór z sieci i tym samym obniżyć koszty.

Sprawdź ile energii produkuje teraz ta instalacja fotowoltaiczna 3 kW

 • Elektrownia słoneczna o mocy 40 kW na technikum elektrycznym w Żyrardowie

Problem:

Budynek technikum elektrycznego w Żyrardowie. Dach płaski kryty papą. Ze względu na duże zużycie prądu, szkoła zdecydowała się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych i tym samym obniżyć rachunki.

Rozwiązanie:

Duży dach stwarza duże możliwości. Zainstalowana moc paneli to 40 kWp. Konstrukcja jest zakotwiona do dachu budynku i nachylona pod kątem 25 stopni. Charakter budynku pozwala wykorzystać pozyskaną energię w najlepszy możliwy sposób. Szczyt zużycia przypada na godziny lekcyjne, a więc środek dnia i największe nasłonecznienie.

 • Elektrownia słoneczna dla biura firmy Dworek Polski

Problem:

Inwestor poszukiwał rozwiązania, które zmniejszyłoby rachunki za energię elektryczną w biurze. Poszukując odpowiedniego partnera do wykonania inwestycji zdecydował się na ofertę naszej firmy, która wydała mu się interesująca technicznie i ekonomicznie.

Rozwiązanie:

Biuro zużywa najwięcej energii elektrycznej w ciągu dnia, zatem nasi inżynierowie przygotowali sieciową instalację fotowoltaiczną (elektrownia słoneczna) zapewniającą energię elektryczną w ciągu dnia. Instalacja oparta jest na wysokiej sprawności falowniku niemieckiej firmy Steca o mocy 1,8kW oraz ośmioma monokrystalicznymi modułami fotowoltaicznymi o mocy 270Wp każdy. Instalacja celowo ma 20% większą moc modułów (2,16kW) w stosunku do falownika, aby zapewnić odpowiedni uzysk energii w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz okresach małego nasłonecznienia. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłość dostaw energii do obiektu i eliminuje konieczność stosowania baterii akumulatorów, która znacznie podrożyłaby cenę instalacji. System zaprojektowano z możliwością rozbudowy do większej mocy, zasilenia trzech faz oraz opcji wzbogacenia go o elementy magazynujące energię jeśli zajdzie taka konieczność.

 • Ekologiczny dom z pompą ciepła i instalacją fotowoltaiczną pod Poznaniem

Problem:

Właściciel poszukiwał ekologicznego ogrzewania i zasilania swojego domu jednorodzinnego. Rozwiązanie ma zapewnić możliwie najniższe koszty eksploatacji budynku zapewniając komfort, prostotę obsługi i długą żywotność systemu.

Rozwiązanie:

Rozwiązanie spełniające te założenia to pompa ciepła oraz sieciowa instalacja fotowoltaiczna zasilająca także inne urządzenia w domu. Dzięki połączeniu dwóch źródeł energii odnawialnej, ekologiczny dom będzie wykorzystywał energię Słońca i Ziemi. Wykonaliśmy w nim instalację fotowoltaiczną o mocy 2kW. Rozmieszczenie modułów na dachu zaprojektowano tak, aby możliwe było rozbudowanie instalacji do mocy 5kW. Inwestor rozważa dodanie modułu magazynującego energię tak, aby uzyskać autonomię energetyczną i cieplną. Czas montażu instalacji wyniósł ok. 24 godziny.

 

 

 • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,7kW

Problem:

Projekt termomodernizacji 4 piętrowego bloku mieszkalnego zakładał pozyskanie części energii elektrycznej ze źródła odnawialnego, do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Rozwiązanie:

Na dachu o niewielkim kącie pochylenia, na specjalnie przygotowanej konstrukcji posadowiliśmy 32 panele fotowoltaiczne. Okablowanie zbiega się w skrzynce elektrycznej zlokalizowanej na dachu, z której następnie prąd trafia do środka budynku. Całość została zakotwiona do dachu, gwarantując bezpieczne użytkowanie instalacji

Projekt we współpracy i na zlecenie firmy Soltec.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,68kW

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,68kW

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu w celu zaprojektowania idealnego rozwiązania dla Państwa!