Samochody elektryczne stają się coraz częstszym widokiem na polskich drogach. Kierowców do przesiadki na elektryki motywuje coraz bogatsza oferta modeli aut elektrycznych. Z kolei producentów samochodów motywują coraz bardziej rygorystyczne unijne restrykcje. Warto połączyć motoryzacyjną rewolucję z inwestycją w instalacje fotowoltaiczne i obniżyć do minimum koszty utrzymania samochodu.

Za dekadę lub dwie nie kupimy samochodu spalinowego?

W 2030 roku w Wielkiej Brytanii wprowadzony zostanie zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Podobne deklaracje zastosowało wiele europejskich miast – m.in. Amsterdam, który w 2030 nie wpuści aut z silnikami spalinowymi.

W Paryżu w 2024 roku nie będzie można poruszać się autami z silnikami wysokoprężnymi, a po 2025 roku nie zarejestrujemy samochodu z silnikiem spalinowym na Majorce. W ciągu jednej lub dwóch dekad samochody spalinowe popadną w niełaskę również w Szwecji, Norwegii, Danii, całej Francji, Hiszpanii, Niemczech, a nawet w Słowenii.

Do europejskiego boomu na samochody elektryczne dołączają również Stany Zjednoczone. Już 9 spośród 50 stanów zadeklarowało chęć wprowadzenia zakazu rejestracji samochodów spalinowych.

Prezentujące się obecnie światowe trendy dotyczące elektromobilności powodują, że wielu kierowców na całym świecie – również w Polsce – inwestuje w instalacje fotowoltaiczne. Dzięki instalacjom PV nie tylko można znacząco zminimalizować koszty energii elektrycznej pożytkowanej na ogrzewanie czy zasilanie urządzeń elektrycznych, ale również możliwe jest całkowite wyeliminowanie kosztów  energii dla samochodu z napędem elektrycznym.

Kia wystartowała z programem „EKO DRIVERS”, motywując do zakupu elektryka i hybrydy plug-in

Kia jako jedna z pierwszych marek produkujących samochody z napędem elektrycznym i hybrydy typu plug-in wystartowała z pionierskim programem „EKO DRIVERS”, dzięki któremu naliczy swoim klientom pokaźny rabat na zakup samochodu. Rabat na zakup samochodu marki Kia może wynieść od 9200 do nawet 14000 złotych.

W akcji biorą udział takie auta jak:

  • XCeed PHEV,
  • Ceed kombi PHEV,
  • e-Niro,
  • Niro PHEV,
  • e-Soul.

Poza tym program „EKO DRIVERS” pozwoli uzyskać atrakcyjne warunki finansowania – m.in. kredyt 50/50 z RRSO 0% czy leasing dla przedsiębiorców, którego całkowity koszt wyniesie zaledwie 100,01%.

W jaką instalację fotowoltaiczną zainwestować, żeby naładować samochód elektryczny?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną powinna być dokładnie przemyślana, a sama moc instalacji oraz jej pozostałe parametry muszą być precyzyjnie dopasowane do obliczonego rocznego zużycia energii elektrycznej przez gospodarstwo domowe, specyfiki dachu czy warunków lokalizacyjnych. Chcąc dodatkowo ładować samochód elektryczny za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznej, należy uwzględnić to w doborze mocy i liczby ogniw PV.

Przykładowo jeżeli zakupimy samochód elektryczny wyposażony w akumulator o pojemności 64 kWh i będzie on ładowany 2-3 razy w ciągu tygodnia, w skali roku na samo ładowanie pojazdu zużyjemy ok. 7800-8000 kWh. Zatem szacując moc instalacji fotowoltaicznej, należy doliczyć ok. 9-10 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej.

Kiedy zwróci się instalacja fotowoltaiczna?

Planując inwestycję w instalację fotowoltaiczną służącą do zasilania w energię elektryczną zarówno domu, jak i samochodu, warto oszacować tempo zwrotu z inwestycji. Okres zwrotu z instalacji PV zależy przede wszystkim od ceny energii elektrycznej, ilości zużywanej energii w skali roku oraz od wielkości i kosztu zakupu samej instalacji.

Przyjmijmy, że roczne zużycie energii elektrycznej przez budynek oraz wykorzystywanej do ładowania samochodu elektrycznego wyniesie 7000 kW. Instalacja fotowoltaiczna powinna mieć wówczas minimalnie moc na poziomie 7 kWp. Koszt instalacji wraz z montażem to ok. 30-40 tys. zł brutto, a sama instalacja zwróci się po ok. 7 latach, jeżeli będzie eksploatowana wyłącznie do zasilania budynku.

Jeśli jednak energia ta będzie wykorzystywana również do ładowania samochodu elektrycznego, oszczędności z tytułu użytkowania domu i samochodu będą o wiele większe.

Zadzwoń i zapytaj – tel. 731 315 889

Call Now Button

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Energia odnawialna to przyszłość branży energetycznej. Wychodząc naprzeciw trendom dyktowanym dbałością o ekologię i ekonomię, w Inovativ oferujemy projektowanie i realizację instalacji fotowoltaicznych. Jedną z opcji jest instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, która sprawdzi się w domach jednorodzinnych, a także małych budynkach użytkowych i komercyjnych. Projektując instalacje, bazujemy na indywidualnym podejściu do klienta i dopasowaniu instalacji do jego potrzeb, a także dobieramy panele i osprzęt renomowanych firm.

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Odnawialne źródła energii to sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale także na spore oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Dobrze znając trendy na rynku energetycznym, w Inovativ proponujemy Państwu kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z profesjonalnym projektem. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp, którą jesteśmy w stanie wykonać, dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Z naszej strony zapewniamy indywidualne podejście do klienta, a także pełne dopasowanie instalacji do jego potrzeb.

Instalacja fotowoltaiczna 7 kW

W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii stają się podstawą energetyczną całych gospodarek. W Inovativ od lat realizujemy kompleksowe inwestycje tego typu, zarówno w zakresie projektowania instalacji, jak i ich montowania. Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp to propozycja dla osób, które chcą uzupełnić źródła energii w małych budynkach usługowych lub też szukają niezależnego źródła energii do domów jednorodzinnych. Zapewniamy indywidualne przygotowanie projektu oraz wdrożenie go wraz z kompleksową usługą montażu.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Wdrożenie korzystania z odnawialnych źródeł energii to korzystne działanie zarówno dla osób, które chcą zadbać o środowisko, jak i tych, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd. Zajmując się projektowaniem i wdrażaniem instalacji, w Inovativ zapewniamy kompleksowe usługi z tego zakresu. Instalacja fotowoltaiczna 8 kWp to dobry wybór dla dużych domów jednorodzinnych, a także budynków komercyjnych. Nasza firma zajmuje się przygotowaniem całej inwestycji, a także profesjonalnym montażem instalacji w budynku klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kW

W dzisiejszych czasach inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, a przede wszystkim opłacalne. Działając na tym rynku od lat, w Inovativ wdrażamy profesjonalnie zaprojektowane instalacje, które najpierw przygotowujemy, a potem montujemy. Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp to propozycja dla wymagających obiektów, takich jak spore domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także obiekty usługowe, czy przemysłowe. Jako firma zajmująca się kompleksowymi usługami, precyzyjnie zaprojektujemy i wdrożymy instalację fotowoltaiczną w każdym rodzaju budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych to dzisiaj oznaka nie tylko dbałości o ekologię, ale także rozsądku ekonomicznego. W Inovativ projektujemy i wdrażamy tego typu instalacje od wielu lat, pracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmowymi. Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp to dość duża instalacja, która zaspokoi potrzeby dużego domu rodzinnego, a nawet niewielkiego obiektu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu zaprojektujemy instalację zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, a także zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem i montażem w budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 30 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW