Fotowoltaiczne instalacje hybrydowe łączą zalety instalacji on-grid oraz off-grid, zapewniając inwestorom możliwość z magazynowania wyprodukowanej energii zarówno w sieci elektroenergetycznej, jak również we własnej baterii akumulatorów podłączonych do instalacji. W niniejszym artykule przedstawiamy, czym są instalacje hybrydowe, jak działają oraz dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym są i jak działają hybrydowe instalacje fotowoltaiczne?

Fotowoltaiczne instalacje hybrydowe zapewniają użytkownikom o wiele większą niezależność od operatorów oraz pozwalają wykorzystywać energię słoneczną w sposób elastycznie dopasowany do aktualnych potrzeb inwestora. Należy jednak wiedzieć, że instalacje hybrydowe wymagają bardziej kosztownych inwestycji w złożoną automatykę oraz infrastrukturę. Wśród najistotniejszych elementów wchodzących w skład instalacji hybrydowych zalicza się m.in. inwertery hybrydowe oraz baterie akumulatorów.

Akumulatory podłączone do instalacji fotowoltaicznej pełnią funkcję magazynu energii, który może być wykorzystywany do gromadzenia nadwyżek produkowanego prądu w ciągu dnia. W taki sposób zakumulowana energia elektryczna może być następnie dwojako wykorzystana. Może zarówno zostać wykorzystana do zasilania nieruchomości podczas awarii sieci energetycznej, jak i przekazana do instalacji elektrycznej budynku np. w nocy lub w okresie zwiększonego poboru prądu. Ograniczeniu ulega tym samym pobór energii z sieci energetycznej.

Aby zapewnić naszym klientom możliwie jak największą wydajność i funkcjonalność hybrydowych instalacji fotowoltaicznych, podczas realizacji stosujemy wyłącznie najlepszej jakości osprzęt. Nasza firma jako pierwsza w kraju, zamontowała oraz uruchomiła inwertery hybrydowe SOFAR HYD3600-ES i FRONIUS GEN24.

Dlaczego warto zainwestować w instalację hybrydową?

Instalacja hybrydowa pozwala znacząco ograniczyć ilość energii pobieranej z sieci energetycznej dystrybucyjnej, jednocześnie optymalizując koszty utrzymania nieruchomości prądu, a także zapewniając inwestorowi możliwie naj wyższy poziom bezpieczeństwa energetycznego.

Fotowoltaiczny system hybrydowy sprawdzi się zarówno w okresach zwiększonego zapotrzebowania energetycznego budynku, jak i w czasie niedostatecznej produkcji energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną. Jednocześnie instalacja hybrydowa zapewni inwestorowi ciągłość zasilania w przypadku czasowych awarii sieci energetycznej.

Znaczną zaletą instalacji hybrydowej jest możliwość zoptymalizowania stopnia wykorzystania na potrzeby własne budynku prądu generowanego przez ogniwa fotowoltaiczne aż do 50-80%[1].

[1]      https://instalreporter.pl/ogolna/instalacja-fotowoltaiczna-on-off-grid-czy-hybrydowa/

Zadzwoń i zapytaj – tel. 731 315 889

Call Now Button

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Energia odnawialna to przyszłość branży energetycznej. Wychodząc naprzeciw trendom dyktowanym dbałością o ekologię i ekonomię, w Inovativ oferujemy projektowanie i realizację instalacji fotowoltaicznych. Jedną z opcji jest instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, która sprawdzi się w domach jednorodzinnych, a także małych budynkach użytkowych i komercyjnych. Projektując instalacje, bazujemy na indywidualnym podejściu do klienta i dopasowaniu instalacji do jego potrzeb, a także dobieramy panele i osprzęt renomowanych firm.

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Odnawialne źródła energii to sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale także na spore oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Dobrze znając trendy na rynku energetycznym, w Inovativ proponujemy Państwu kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z profesjonalnym projektem. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp, którą jesteśmy w stanie wykonać, dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Z naszej strony zapewniamy indywidualne podejście do klienta, a także pełne dopasowanie instalacji do jego potrzeb.

Instalacja fotowoltaiczna 7 kW

W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii stają się podstawą energetyczną całych gospodarek. W Inovativ od lat realizujemy kompleksowe inwestycje tego typu, zarówno w zakresie projektowania instalacji, jak i ich montowania. Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp to propozycja dla osób, które chcą uzupełnić źródła energii w małych budynkach usługowych lub też szukają niezależnego źródła energii do domów jednorodzinnych. Zapewniamy indywidualne przygotowanie projektu oraz wdrożenie go wraz z kompleksową usługą montażu.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Wdrożenie korzystania z odnawialnych źródeł energii to korzystne działanie zarówno dla osób, które chcą zadbać o środowisko, jak i tych, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd. Zajmując się projektowaniem i wdrażaniem instalacji, w Inovativ zapewniamy kompleksowe usługi z tego zakresu. Instalacja fotowoltaiczna 8 kWp to dobry wybór dla dużych domów jednorodzinnych, a także budynków komercyjnych. Nasza firma zajmuje się przygotowaniem całej inwestycji, a także profesjonalnym montażem instalacji w budynku klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kW

W dzisiejszych czasach inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, a przede wszystkim opłacalne. Działając na tym rynku od lat, w Inovativ wdrażamy profesjonalnie zaprojektowane instalacje, które najpierw przygotowujemy, a potem montujemy. Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp to propozycja dla wymagających obiektów, takich jak spore domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także obiekty usługowe, czy przemysłowe. Jako firma zajmująca się kompleksowymi usługami, precyzyjnie zaprojektujemy i wdrożymy instalację fotowoltaiczną w każdym rodzaju budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych to dzisiaj oznaka nie tylko dbałości o ekologię, ale także rozsądku ekonomicznego. W Inovativ projektujemy i wdrażamy tego typu instalacje od wielu lat, pracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmowymi. Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp to dość duża instalacja, która zaspokoi potrzeby dużego domu rodzinnego, a nawet niewielkiego obiektu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu zaprojektujemy instalację zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, a także zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem i montażem w budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 30 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW