Dofinansowanie fotowoltaika

Wykorzystanie możliwości, jakie daje fotowoltaika, niesie ze sobą liczne korzyści. Jednak często przeszkodą, jaka staje na drodze do zamontowania instalacji fotowoltaicznej, są koszty początkowe. Aby zachęcić firmy i właścicieli domów jednorodzinnych do montażu paneli słonecznych, stworzone zostały specjalne programy (unijne, rządowe, wojewódzkie i inne), oferujące dofinansowanie takiego systemu – a w rezultacie: znaczące ograniczenie kosztów po stronie inwestora.

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne

Wśród form finansowania, w województwie mazowieckim i w Warszawie dostępnych jest kilka rozwiązań. Są to programy oferujące wsparcie finansowe zarówno osobom fizycznym, jak i firmom, planującym przełączenie się na energię słoneczną. Kilka najpopularniejszych to między innymi:

1. Dotacje w Warszawie

Na terenie miasta stołecznego Warszawy podanie o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej można składać od września aż do marca kolejnego roku. Maksymalna wysokość dotacji, jaką można otrzymać, kształtuje się zwykle na poziomie ok. 40% całkowitej wartości inwestycji w panele słoneczne.

2. Dotacje w województwie mazowieckim – program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

WFOŚiGW oferuje dofinansowanie dla osób fizycznych, czyli głównie dla tzw. mikroinstalacji. Wnioski składane są zwykle w okresie I kwartału każdego roku. Maksymalna wysokość dopłat do systemów paneli słonecznych wynosi również ok. 40% wartości inwestycji solarnej.

W pozostałych województwach również stworzone zostały specjalne programy. Jednakże warunki przystąpienia do programu, naboru, czy wysokość samej dotacji mogą się nieco różnić w zależności od regionu Polski. Dlatego też w celu poznania szczegółowych informacji o dofinansowaniach w Państwa okolicy, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Niższy koszt instalacji fotowoltaicznej = jeszcze większa opłacalność systemu paneli słonecznych

Możliwości uzyskania dotacji na systemy fotowoltaiczne jest wiele. Warto zainteresować się nimi już teraz i zaplanować montaż swojej instalacji z odpowiednim wyprzedzeniem. W rezultacie koszty instalacji paneli można znacząco ograniczyć, dzięki czemu zwrot z inwestycji będzie jeszcze większy – a korzystanie z energii słonecznej na co dzień: jeszcze bardziej opłacalne.

Call Now Button