Dofinansowanie fotowoltaika

Wykorzystanie możliwości, jakie daje fotowoltaika, niesie ze sobą liczne korzyści. Jednak często przeszkodą, jaka staje na drodze do zamontowania instalacji fotowoltaicznej, są koszty początkowe. Aby zachęcić firmy i właścicieli domów jednorodzinnych do montażu paneli słonecznych, stworzone zostały specjalne programy (unijne, rządowe, wojewódzkie i inne), oferujące dofinansowanie takiego systemu – a w rezultacie: znaczące ograniczenie kosztów po stronie inwestora.

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne

Wśród form finansowania, w województwie mazowieckim i w Warszawie dostępnych jest kilka rozwiązań. Są to programy oferujące wsparcie finansowe zarówno osobom fizycznym, jak i firmom, planującym przełączenie się na energię słoneczną. Kilka najpopularniejszych to między innymi:

1. Dotacje w Warszawie

Na terenie miasta stołecznego Warszawy podanie o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej można składać od września aż do marca kolejnego roku. Maksymalna wysokość dotacji, jaką można otrzymać, kształtuje się zwykle na poziomie ok. 40% całkowitej wartości inwestycji w panele słoneczne.

2. Dotacje w województwie mazowieckim – program Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

WFOŚiGW oferuje dofinansowanie dla osób fizycznych, czyli głównie dla tzw. mikroinstalacji. Wnioski składane są zwykle w okresie I kwartału każdego roku. Maksymalna wysokość dopłat do systemów paneli słonecznych wynosi również ok. 40% wartości inwestycji solarnej.

W pozostałych województwach również stworzone zostały specjalne programy. Jednakże warunki przystąpienia do programu, naboru, czy wysokość samej dotacji mogą się nieco różnić w zależności od regionu Polski. Dlatego też w celu poznania szczegółowych informacji o dofinansowaniach w Państwa okolicy, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Niższy koszt instalacji fotowoltaicznej = jeszcze większa opłacalność systemu paneli słonecznych

Możliwości uzyskania dotacji na systemy fotowoltaiczne jest wiele. Warto zainteresować się nimi już teraz i zaplanować montaż swojej instalacji z odpowiednim wyprzedzeniem. W rezultacie koszty instalacji paneli można znacząco ograniczyć, dzięki czemu zwrot z inwestycji będzie jeszcze większy – a korzystanie z energii słonecznej na co dzień: jeszcze bardziej opłacalne.

Call Now Button

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Energia odnawialna to przyszłość branży energetycznej. Wychodząc naprzeciw trendom dyktowanym dbałością o ekologię i ekonomię, w Inovativ oferujemy projektowanie i realizację instalacji fotowoltaicznych. Jedną z opcji jest instalacja fotowoltaiczna 5 kWp, która sprawdzi się w domach jednorodzinnych, a także małych budynkach użytkowych i komercyjnych. Projektując instalacje, bazujemy na indywidualnym podejściu do klienta i dopasowaniu instalacji do jego potrzeb, a także dobieramy panele i osprzęt renomowanych firm.

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Odnawialne źródła energii to sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale także na spore oszczędności w budżecie domowym lub firmowym. Dobrze znając trendy na rynku energetycznym, w Inovativ proponujemy Państwu kompleksowy montaż instalacji fotowoltaicznych, wraz z profesjonalnym projektem. Instalacja fotowoltaiczna 6 kWp, którą jesteśmy w stanie wykonać, dobrze sprawdzi się w domach jednorodzinnych. Z naszej strony zapewniamy indywidualne podejście do klienta, a także pełne dopasowanie instalacji do jego potrzeb.

Instalacja fotowoltaiczna 7 kW

W dzisiejszych czasach odnawialne źródła energii stają się podstawą energetyczną całych gospodarek. W Inovativ od lat realizujemy kompleksowe inwestycje tego typu, zarówno w zakresie projektowania instalacji, jak i ich montowania. Instalacja fotowoltaiczna 7 kWp to propozycja dla osób, które chcą uzupełnić źródła energii w małych budynkach usługowych lub też szukają niezależnego źródła energii do domów jednorodzinnych. Zapewniamy indywidualne przygotowanie projektu oraz wdrożenie go wraz z kompleksową usługą montażu.

Instalacja fotowoltaiczna 8 kW

Wdrożenie korzystania z odnawialnych źródeł energii to korzystne działanie zarówno dla osób, które chcą zadbać o środowisko, jak i tych, którzy chcą obniżyć rachunki za prąd. Zajmując się projektowaniem i wdrażaniem instalacji, w Inovativ zapewniamy kompleksowe usługi z tego zakresu. Instalacja fotowoltaiczna 8 kWp to dobry wybór dla dużych domów jednorodzinnych, a także budynków komercyjnych. Nasza firma zajmuje się przygotowaniem całej inwestycji, a także profesjonalnym montażem instalacji w budynku klienta.

Instalacja fotowoltaiczna 9 kW

W dzisiejszych czasach inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne, a przede wszystkim opłacalne. Działając na tym rynku od lat, w Inovativ wdrażamy profesjonalnie zaprojektowane instalacje, które najpierw przygotowujemy, a potem montujemy. Instalacja fotowoltaiczna 9 kWp to propozycja dla wymagających obiektów, takich jak spore domy jednorodzinne i wielorodzinne, a także obiekty usługowe, czy przemysłowe. Jako firma zajmująca się kompleksowymi usługami, precyzyjnie zaprojektujemy i wdrożymy instalację fotowoltaiczną w każdym rodzaju budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 10 kW

Pozyskiwanie energii elektrycznej z promieni słonecznych to dzisiaj oznaka nie tylko dbałości o ekologię, ale także rozsądku ekonomicznego. W Inovativ projektujemy i wdrażamy tego typu instalacje od wielu lat, pracując zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmowymi. Instalacja fotowoltaiczna 10 kWp to dość duża instalacja, która zaspokoi potrzeby dużego domu rodzinnego, a nawet niewielkiego obiektu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu zaprojektujemy instalację zgodnie z potrzebami konkretnego klienta, a także zajmiemy się kompleksowym wdrożeniem i montażem w budynku.

Instalacja fotowoltaiczna 30 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW