Sieciowe instalacje fotowoltaiczne (elektrownie słoneczne)

INOVATIVsieciowa instalacja fotowoltaiczna3,2schemat

Pozyskana energia słoneczna wykorzystywana jest na bieżąco do zasilania budynku i znajdujących się w nim urządzeń.

Produkując energię na własne potrzeby nie płacisz za energię elektryczną!

Obecna Ustawa OZE wprowadza korzystne warunki bezgotówkowych rozliczeń z Zakładem Energetycznym. Produkowany w domu prąd jest na bieżąco zużywany, a jego nadmiar odprowadzimy do sieci energetycznej, jak do magazynu. Zmagazynowaną w sieci energię odbieramy, kiedy potrzebujemy w proporcjach:

  • 0,8kWh za 1kWh oddaną do sieci dla mikroinstalacji o mocy do 10kW,
  • 0,7kWh za 1kWh oddaną do sieci dla mikroinstalacji powyżej 10kW.

Oznacza to w uproszczeniu, że sieć energetyczna staje się naszym „magazynem” energii. Dla firm produkowany w ciągu dnia nadmiar energii sprzedawany jest do sieci energetycznej. Możliwość bilansowania energii oraz brak magazynu energii (akumulatorów) czyni ten rodzaj instalacji najkorzystniejszym ekonomicznie, co znacznie przyspiesza zwrot inwestycji.

podzespoły instalacji fotowoltaicznej fronius
 

Podczas projektowania instalacji kładziemy silny nacisk na dobór podzespołów sprawdzonych i rozpoznawanych firm o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu. W ten sposób, wraz z odpowiednim projektem i stosowaniem odpowiednich materiałów, pragniemy zapewnić klientom systemy fotowoltaiczne służące dziesięciolecia. Naszym priorytetem jest jakość. Dzięki odpowiedniej cenie instalacji, poniesiony koszt inwestycji  może zwrócić się kilkukrotnie w postaci wyprodukowanej energii elektrycznej w czasie jej eksploatacji.

GWARANCJA

Producenci modułów fotowoltaicznych Amerisolar i BenQ udzielają 12 letniej gwarancji jakości produktu oraz 25 do 30 lat gwarancji uzysku, co oznacza że moc paneli nie spadnie poniżej 80% mocy fabrycznej w tym okresie. Firma Steca udziela 10 letniej gwarancji jakości produktu na falowniki serii Coolcept oraz 5 letniej gwarancji na pozostałe falowniki. Jako wykonawca udzielamy 3 letniej gwarancji na poprawność montażu i wykonania sieciowej instalacji fotowoltaicznej.

 TRWAŁOŚĆ

Konstrukcje nośną modułów fotowoltaicznych wykonujemy w całości z materiałów odpornych na korozję – aluminium oraz stali nierdzewnej – brak elementów ocynkowanych, które po starciu powierzchni zabezpieczającej ulegną korozji. Stosujemy także kable solarne odporne na promieniowanie UV  o przekroju dobranym tak, alby zapewnić jak najmniejsze straty energii.

Dzięki wykorzystaniu czystej energii pochodzącej ze słońca i wyprodukowanej „na własnym podwórku” pozytywnie wpływamy na stan środowiska w którym żyjemy. Wszyscy mamy na nie wpływ.

prosument
 

W perspektywie najbliższych 5 lat prognozuje się znaczny wzrost cen energii elektrycznej w Polsce związany z budową i modernizacją elektrowni oraz sieci przesyłowych. Inwestując w system fotowoltaiczny już dziś gwarantują sobie Państwo stałe ceny energii na najbliższe 30 lat. Ostatnie zmiany Prawa Energetycznego znacznie ułatwiają korzystanie z instalacji fotowoltaicznych i przyłączania ich do sieci. Wspieramy naszych klientów w kontakcie z właściwym Zakładem Energetycznym i rozwiązujemy wszelkie sprawy.

PRZYJAZNA OBSŁUGA

Prosimy nie martwić się o dokumentację związaną z udzieleniem dotacji, kredytu, czy przyłączeniem instalacji do sieci. Możemy dla Państwa przygotować konieczne wnioski i  dostarczyć je do banku udzielającego kredytu oraz na terenie województwa mazowieckiego zapewniamy pełne pośrednictwo między Państwem, a Zakładem Energetycznym.

Nasza firma konfiguruje i wykonuje sieciowe instalacje fotowoltaiczne dowolnej wielkości w oparciu o podzespoły sprawdzonych firm, w tym: Amerisolar, JA Solar, Sharp, BenQ, SolarWorld, Steca, Fronius oraz SMA. Innowacyjne rozwiązania i najwyższa jakość wykonania, które charakteryzują wspomniane marki są gwarantem długowieczności naszych instalacji.

Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnego skonfigurowania instalacji

dostosowanej do Państwa potrzeb!

883-741-137       731-839-889

 

Przykładowe sieciowe instalacje fotowoltaiczne skonfigurowane przez naszych inżynierów:

• Sieciowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 1,5kW

• Sieciowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 3kW

• Sieciowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 5kW

• Sieciowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 8kW

• Sieciowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 10kW

Powrót do instalacji fotowoltaicznych