Panele jako pokrycie dachu – Krupia Wólka 7 kWp

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,96 kWp w miejscowości Krupia Wólka koło Piaseczna w województwie mazowieckim na domu jednorodzinnym zamiast pokrycia blachą na rąbek stojący. Wykorzystano monokrystaliczne moduły BenQ Solar SunVivo 290Wp w czarnym wykonaniu oraz falownik Fronius Symo 7.0-3-M WiFi i licznik dwukierunkowy Fronius Smart Meter.

Pilotażowy projekt powstały przy współpracy z firmą Jul-Bud Invest Sp. z o.o. Panele zostały tutaj wykorzystane zamiast pokrycia dachu blachą na rąbek stojący. Pod panelami zastosowano papę termozgrzewalną. Uzyskaliśmy w ten sposób pełne wkomponowanie w bryłę budynku i dach który produkuje prąd.

Mając w zamiarze wybudowanie domu warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Efekt to estetyczne pokrycie dachu pozwalające pokryć zużycie energii w całym budynku. Na bazie zdobytych doświadczeń powstają kolejne wspólne realizacje takie jak pobliskie Uwieliny 7,44 kWp zrealizowane w czerwcu 2019. Firma Jul-Bud Invest Sp. z o.o. Produkuje domy prefabrykowane z instalacjami fotowoltaicznymi firmy Inovativ S.C.

Realizacja: listopad 2017

Sprawdź ile energii produkuje ta instalacja teraz!

Call Now Button