Zasilanie awaryjne

Zasilanie awaryjne

Instalacje zasilania awaryjnego służą do ciągłego i bezawaryjnego zasilania urządzeń elektrycznych w wypadku awarii sieci energetycznej. Są to układy składające się z przetwornicy prądu zmiennego 230V oraz specjalnie dobranego akumulatora bezobsługowego VRLA.  Przetwornica ma za zadanie automatycznie przełączyć zasilanie na akumulatorowe w chwili awarii sieci wykonuje to zadanie w niezauważalnym czasie 4 milisekund. Urządzenie posiada zabezpieczenie przeciwprzepięciowe oraz przeciążeniowe. Akumulatorowe zasilanie awaryjne jest alternatywą dla spalinowych generatorów prądu – jest ciche i bezobsługowe.

Systemy zasilania awaryjnego do domu, pieca co, pompy

Inovativ zapewni Ci:

1. kompleksowe wsparcie techniczne – pomożemy dobrać odpowiednie zasilanie awaryjne pompy CO, dopasowując je precyzyjnie do potrzeb Twojego domu czy biura oraz zapewnimy jego montaż i serwis,

2. sprawną realizację każdego zlecenia,

3. rozsądne warunki finansowe – u nas jakość nie oznacza wygórowanej ceny.

Mieszkając w okolicy narażonej na braki w dostawach energii zmagamy się z wieloma problemami. Instalacje zasilania awaryjnego rozwiążą najistotniejsze z nich:

 • Umożliwiają działanie instalacji centralnego ogrzewania, gdy nie ma prądu w sieci energetycznej
  i  zapobiegają uszkodzeniu systemu (już nie będziesz obawiać się o brak ogrzewania w sezonie grzewczym);
 •  W razie awarii sieci umożliwiają zasilenie kilku kluczowych urządzeń, np. lodówki, komputera, telewizora, czy oświetlenia;
 • Działają w pełni automatycznie i bezobsługowo – wznowią zasilanie z sieci, gdy pojawi się w niej prąd i naładują akumulator;
 • Komponenty wysokiej jakości gwarantują długotrwałą eksploatację (projektowana żywotność akumulatora bezobsługowego to 10-12 lat);
 • Zapewniają prąd sinusoidalny identyczny z napięciem w sieci energetycznej;
 • Umożliwiają nieprzerwane działanie biura (komputera, kasy fiskalnej, oświetlenia), dając przewagę nad konkurencją;
 • Akumulatory nie wymagają obsługi.

Wykonujemy pomiary i konfigurujemy instalacje zasilania awaryjnego,
dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb (moc urządzeń, czas pracy).

 

Zapraszamy do kontaktu w celu dobrania podzespołów o parametrach dostosowanych do Państwa potrzeb!

883-741-137       731-839-889       792-217-060

 

Systemy zasilania awaryjnego

 

 • Podstawowy zestaw zasilania awaryjnego do pieca centralnego ogrzewania / kominka / komputera

 Instalacja umożliwia ciągłe i bezawaryjne zasilanie pieca centralnego ogrzewania lub kominka z płaszczem wodnym lub innych urządzeń elektrycznych o łącznej mocy do 300W (np. komputer, telewizor, kolektory słoneczne, oświetlenie).

Zestaw zasilania składa się z przetwornicy sinusPRO-500E oraz bezobsługowego akumulatora firmy MW Power z serii  MWL o pojemności 45Ah magazynującego 0,45kWh energii elektrycznej. Zestaw umożliwia przykładowo zasilanie urządzeń o ciągłym poborze mocy wynoszącym 100W przez 4 godziny. Ponieważ piece gazowe C.O. zazwyczaj nie pracują w trybie ciągłym, szacowany czas podtrzymania zasilania elektrycznego przez dany zestaw to 8 godzin.

 • Zestaw zasilania awaryjnego o wydłużonym działaniu np. pieca CO gazowego i pomp obiegowych

Instalacja umożliwia ciągłe i bezawaryjne zasilanie pieca centralnego ogrzewania lub kominka z płaszczem wodnym lub innych urządzeń elektrycznych o łącznej mocy do 300W (np. komputer, telewizor, kolektory słoneczne, oświetlenie).

Zestaw zasilania składa się z przetwornicy sinusPRO-500E oraz bezobsługowego akumulatora firmy MW Power z serii  MWP o pojemności 120Ah magazynującego ok. 1,2kWh energii elektrycznej, umożliwiając przykładowo zasilanie urządzeń o ciągłym poborze mocy wynoszącym 100W przez 10 godzin. Ponieważ piece gazowe C.O. zazwyczaj nie pracują w trybie ciągłym, szacowany czas podtrzymania zasilania elektrycznego przez dany zestaw to 1 doba.

zasilanie awaryjne pieca co ups dla domu

 • Rozszerzony zestaw zasilania awaryjnego do pieca CO na ekogroszek / pellet / węgiel

Zestaw został dobrany z myślą o zasilaniu pieca na paliwo stałe z elektronicznym sterowaniem, pompami obiegowymi, podajnikiem i wentylatorem.

Instalacja umożliwia ciągłe i bezawaryjne zasilanie pieca centralnego ogrzewania lub kominka z płaszczem wodnym oraz dodatkowo innych urządzeń elektrycznych o łącznej mocy do 700W (np. oświetlenie).

Zestaw zasilania składa się z przetwornicy sinusPRO-1000W oraz bezobsługowego akumulatora firmy MW Power z serii  MWP o pojemności 120Ah magazynuje 1,2kWh energii elektrycznej. Zestaw umożliwia przykładowo zasilanie urządzeń o ciągłym poborze mocy wynoszącym 100W przez 12 godzin. Ponieważ piece gazowe C.O. zazwyczaj nie pracują w trybie ciągłym, szacowany czas podtrzymania zasilania elektrycznego przez dany zestaw to 1 doba.

zasilannie awaryjne pieca CO z podajnikiem pelet pellet ekogroszek

 • Rozbudowany zestaw zasilania awaryjnego dla wielu urządzeń elektrycznych

Instalacja umożliwia ciągłe i bezawaryjne zasilanie wielu urządzeń w domu, w tym: pieca centralnego ogrzewania, czy kominka z płaszczem wodnym oraz innych urządzeń elektrycznych o łącznej mocy do 1400W (np. komputer, lodówka,  telewizor, kolektory słoneczne i oświetlenie).

Zestaw zasilania składa się z przetwornicy sinusPRO-2000W oraz dwóch bezobsługowych akumulatorów firmy MW Power z serii MWP o pojemności 120Ah każdy, które magazynują łącznie 2,4kWh energii elektrycznej, przykładowo umożliwiając zasilanie urządzeń o ciągłym poborze mocy wynoszącym 245W przez 10 godzin. Projektowana żywotność akumulatorów to 10-12 lat. Ponieważ piece gazowe C.O. zazwyczaj nie pracują w trybie ciągłym, szacowany czas podtrzymania zasilania elektrycznego przez dany zestaw to ponad 2 doby.

 • Zasilanie awaryjne domu, biura, sklepu – jednofazowe lub trójfazowe

Instalacja przeznaczone są do ciągłego i bezawaryjnego zasilania całego budynku lub wybranej fazy, na której pracują najważniejsze urządzenia, w tym: piec centralnego ogrzewania, czy kominka z płaszczem wodnym oraz innych urządzeń elektrycznych o łącznej mocy do kilku kilowatów (np. komputer, lodówka, telewizor, kolektory słoneczne i oświetlenie).

Zestaw zasilania składa się z przetwornicy sinusoidalnej dużej mocy firmy Victron Energy lub Volt Polska (dopasowanej do potrzeb) oraz bezobsługowych akumulatorów firmy MW Power z serii  MWP  magazynujących energię elektryczną na wypadek awarii sieci energetycznej. Instalacje tego typu umożliwiają zasilanie kluczowych urządzeń od kilkunastu godzin do kilku dni, zależnie od potrzeb klienta.

Istnieje możliwość połączenia i synchronizacji elektrowni słonecznej z instalacja zasilania awaryjnego w celu osiągnięcia znaczącej niezależności energetycznej budynku.

Każdorazowa wycena jest bezpłatna i odbywa się na podstawie wykonanych pomiarów mocy i zużycia energii. Ceny ustalane są indywidualnie dla każdego systemu. Dzięki długiej żywotności akumulatorów i urządzeń zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa energetycznego i spokoju na wiele lat!

 zasilanie awaryjne pieca co

*Ceny zawierają wszystkie elementy potrzebne do funkcjonowania instalacji oraz 23% VAT. Podana cena obejmuje wysyłkę zestawu. Za dodatkową opłatą oferujemy doradztwo, dowóz i montaż obejmujący miejscowości: Zalesie Górne, Piaseczno, Zalesie Dolne, Chojnów, Solec, Ustanów, Jazgarzew, a także Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek.

Przerwa w dostawie prądu może być źródłem wielu problemów – zarówno w firmie, jak i w domu. Jeżeli chcesz uniknąć niedogodności i zapewnić urządzeniom takim jak np. piece CO, komputery, lodówka, telewizor ciągłą i bezawaryjną pracę nawet przez wiele godzin, postaw na system zasilania awaryjnego oferowany przez naszą firmę. Dzięki niemu, nawet poważna awaria sieci elektrycznej nie spowoduje dyskomfortu.

Stosowane przez nas przetwornice wyposażone są w kolorowy wyświetlacz przedstawiający stan pracy urządzenia oraz automatyczny regulator napięcia sieci AVR, prostownik do ładowania akumulatorów, transformator toroidalny zapewniający sinusoidalny przebieg napięcia – identyczny z napięciem w sieci energetycznej. Przetwornice zużywają także niewielką ilość energii w czasie czuwania, aby podtrzymywać naładowanie akumulatora umożliwiając osiągnięcie żywotności deklarowanej przez producenta. Akumulatory bezobsługowe typu VRLA  firmy MW Power – lidera rynku zasilania w Polsce zapewniają bezobsługowe funkcjonowanie systemu do 12 lat lub 400 cykli pracy rozładowania do 50% (po tym czasie pojemność spadnie do 60% pojemności pierwotnej).

Nowoczesne i efektywne zasilanie awaryjne do domu i biura

Inovativ jest specjalistą, jeśli chodzi o awaryjne zasilanie domu. Od lat zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, pozwalających zachować ciągłość dostępu do prądu nawet przez wiele godzin. Stawiając na nasze zasilanie awaryjne domu, wybierasz najlepszą alternatywę dla spalinowych generatorów prądu.

Urządzenia dostarczane przez Inovativ są:

 • ciche – ich praca nie zakłóci domowego spokoju nawet w środku nocy,
 • bezobsługowe – nie musisz być ekspertem, by zapewnić im prawidłowe funkcjonowanie: w razie potrzeby włączą się same, a gdy prąd włączy, wznowią zasilanie z sieci,
 • przyjazne środowisku naturalnemu oraz energooszczędne,
 • wydajne – zapewniają zasilanie przez długi czas, a ich projektowana żywotność wynosi nawet 10 do 12 lat,
 • rozsądne cenowo – inwestycja w nasz system zasilania awaryjnego nie pociągnie za sobą wysokich kosztów.

Wszystko to sprawia, że na rozwiązania dostarczane przez Inovativ decyduje się coraz szersze grono Klientów.

Zapomnij o przerwach w dostawie prądu

Jeżeli chcesz, aby urządzenia w Twoim domu bądź biurze nie uległy uszkodzeniu i nie przestały działać przy awarii sieci energetycznEJ – rozwiązaniem są systemy zasilania awaryjnego z oferty naszej firmy. Dostarczone przez nas awaryjne zasilanie pieca CO:

 • pozwoli na nieprzerwaną pracę kluczowych urządzeń przez wiele godzin,
 • zapobiegnie utracie danych komputerowych, rozmrożeniu lodówki czy uszkodzeniu systemu ogrzewania,
 • włączy się automatycznie, gdy dojdzie do odcięcia dostępu do sieci i wyłączy, gdy prąd powróci – nawet, jeśli będziesz poza domem.

Dodatkowo masz gwarancję, że nasze zasilanie awaryjne pieca CO zużywa niewiele energii w trakcie czuwania i zapewni sinusoidalny przebieg prądu, a więc dokładnie taki, jak z sieci.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu dobrania podzespołów o parametrach dostosowanych do Państwa potrzeb!

Informacje o cenach prezentowane w serwisie internetowym służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.