Klimatyzacja zasilana instalacją fotowoltaiczną

Zastosowanie instalacji fotowoltaicznej do zasilania klimatyzacji wydaje się intuicyjnym rozwiązaniem. Klimatyzacja pracuje najczęściej w okresie letnim, gdy słońca jest pod dostatkiem, a panele fotowoltaiczne dostarczają najwięcej energii elektrycznej.

W lecie należy odprowadzić nadmiar ciepła z domu i biura, do czego potrzebne są duże ilości energii elektrycznej. Znacznym wydatkom związanym z pracą klimatyzacji można zapobiec dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych, które produkują najwięcej energii w okresie użytkowania klimatyzacji.

Skierowanie energii bezpośrednio do sieci budynku znacząco obniża koszty pracy klimatyzacji i innych urządzeń w domu. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w długiej perspektywie.

Klimatyzacja zasilana energią słoneczną INOVATIV instalacje fotowoltaiczne

Zamontowane na dachu budynku panele fotowoltaiczne oprócz produkcji energii nie dopuszczają także części ciepła do powierzchni dachu, dodatkowo ograniczając temperaturę w budynku. Wzajemne chłodzenie dachu i paneli uzyskane jest dzięki zastosowaniu odstępu (dylatacji) w wielkości ok. 10 cm między powierzchnią dachu i paneli, umożliwiając przepływ powietrza.

Inwestor szacuje, iż zastosowane energii odnawialnej pozwoli na obniżenie zużycia energii przez klimatyzację o co najmniej 80%. Stosując to niekonwencjonalne rozwiązanie właściciel domu zabezpieczy się przez rosnącymi cenami energii elektrycznej, jednocześnie zapewniając komfortową temperaturę w mieszkaniu.

Średnie miesięczne temperatury w Polsce odpowiadają ilości energii produkowanej przez domową elektrownie słoneczną. Poniższy wykres przedstawia szacunkową produkcję energii elektrycznej z elektrowni słonecznej o mocy 6 kW:

sieciowa instalacja fotowoltaiczna 6kW premium uzysk produkcja energii

Nasza firma zrealizowała 50% powyższego projektu, wykonując instalację centralnej klimatyzacji w domu jednorodzinnym. Właściciel planuje wykonanie sieciowej instalacji fotowoltaicznej do zasilania klimatyzacji i innych urządzeń w domu w 2015 roku.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania informacji na temat

klimatyzacji zasilanej elektrownią słoneczną!

883-741-137       731-839-889