Instalacja oświetlenia altany ogrodowej zestawem fotowoltaicznym

Do zasilenia oświetlenia w altanie ogrodowej zastosowaliśmy panel fotowoltaiczny o mocy 30Wp, regulator ładowania Steca i akumulator.
Altana powstała znacznie później niż budynek mieszkalny, także nie posiada wyprowadzonego podłączenia do sieci elektrycznej. Jako, iż wykonanie takiego podłączenia w obecnej chwili stanowi znaczące koszty, właściciel zdecydował się na źródło odnawialne, które jest zlokalizowane bezpośrednio na altanie.
Źródłami światła są 2 żarówki LED o mocy 3W każda (strumień świetlny 270lm, odpowiedniki tradycyjnych żarówek 25-30W). Do zestawu przewidziano także naświetlacz LED o mocy 10W (Strumień świetlny: 900Lm, odpowiednik 75-90 watowego naświetlacza tradycyjnego).
Cały zestaw jest w stanie świecić nieprzerwanie przez 8h a same żarówki LED oświetlą altanę przez około 20h.

Instalacja jest elementem dekoracyjnym oraz ma za zadanie podnieść bezpieczeństwo na posesji, na której znajduje się altana.
Na poniższych zdjęciach mogą Państwo zobaczyć, iż pod altaną parkują także auta, dlatego właśnie panel fotowoltaiczny działa jako czujnik zmierzchowo-ruchowy, który uruchamia oświetlenia gdy auto parkuje pod altaną oraz zapali światło jeśli ktoś podchodzi do auta. Jest to duża wygoda dla mieszkańców posesji oraz dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą.

Instalacja oświetlenia altany ogrodowej za pomocą zestawu fotowoltaicznego

Gotowe systemy niezależnego zasilania już od 470 zł!

 

Instalacja oświetlenia altany ogrodowej za pomocą zestawu fotowoltaicznego

Zapraszamy do kontaktu w celu bezpłatnego skonfigurowania instalacji

dostosowanej do Państwa potrzeb!

 

883-741-137       731-839-889